40 ילדים יהודים מגאורגיה תקעו בשופר עם רב הכותל

רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ' ערך אירוע מיוחד של תקיעה בשופר עבור 40 ילדים יהודים מאזורי הקרבות בגאורגיה שהגיעו למחנה קיץ בישראל שארגנה הסוכנות היהודית.

 

 

עמי שרון 22/09/2008

(צילום: אורח)

ילדים ובני נוער יהודים מגאורגיה, בגילאי 10 עד 16, הגיעו למחנה קיץ מיוחד של הסוכנות היהודית בן שבוע ימים בישראל. המשתתפים, שביניהם גם ילדים שהגיעו מהעיר גורי ההרוסה, יקיימו במהלך שהותם כאן פעילות הפוגה וכיף ויטיילו ברחבי הארץ.

קבוצת הילדים והנוער פתחה את הביקור ברחבת הכותל באירוע מיוחד של תקיעת שופר לקראת ראש השנה בהשתתפות רב הכותל שמואל רבינוביץ'.

במסגרת המחנה מקיימים הילדים פעילות חוייתית כגון שיט קייקים בצפון הארץ וטיול בגן החיות התנ"כי בירושלים, נפגשים עם בני גילם הישראלים מקבלים מידע על תוכניות עלייה וקליטה לצעירים של הסוכנות היהודית, כמו תוכנית נעל"ה של הסוכנות היהודית ומשרד החינוך ללימודי תיכון בישראל.

בין הילדים ישנם 10 שהגיעו מהעיר גורי שניזוקה מאוד במהלך הקרבות. חלק מהילדים נאלצו להתפנות מהעיר המופגזת יחד עם בני משפחותיהם ועדיין לא יכולים לחזור לביתם.

במהלך הקרבות סייעה הסוכנות היהודית ליהודים בעיר גורי להתפנות לבירה טביליסי על מנת להבטיח את ביטחונם. בעקבות ההסלמה עלו לישראל עד כה בסיוע הסוכנות היהודית כ- 150 עולים חדשים ועוד עשרות יעלו בזמן הקרוב. העולים נקלטו ברחבי הארץ בתוכניות השונות של הסוכנות היהודית.

הקהילה היהודית של גאורגיה מונה כ- 7500 יהודים וזכאי עלייה, רובם מתגוררים בעיר הבירה טביליסי.