ישראל עוצרת בעצרת מיוחדת בהיכל נוקיה

העצרת המרכזית של יום ההתייחדות עם קורבנות תאונות הדרכים, והמחאה על צורת הטיפול בהן, נערכה בהיכל נוקיה בתל אביב בהשתתפות כ-10,000 דמויות מקרטון שמילאו את ההיכל וסימנו שליש מההרוגים בתאונות הדרכים.

עידן הראל 26/11/2008

(צילום: אורח)

לאחר חודש של קמפיין אינטנסיבי, שנולד בעקבות העלייה בקטל בכבישים, מניין 30,000 הרוגים בתאונות וקיצוץ 200 מיליון ₪ מתקציב המאבק - הגיע אמש רגע השיא של קמפיין "ישראל עוצרת" של עמותת אור ירוק.

העצרת המרכזית נערכה בהיכל נוקיה ועצרות נוספות התקיימו באשדוד ובחולון.
במהלך העצרת, בשעה 19:30 בערב, התקיימה  דקת דומייה לזכר קורבנות התאונות בדרכים.

קמפיין ישראל עוצרת הפך את ה-25 בנובמבר - שנקבע על-ידי הכנסת ליום המחויבות הלאומי לבטיחות בדרכים, ליום של הזדהות ומחאה על מצב הבטיחות בדרכים בישראל. "אור ירוק מבקשת מכל אזרח במדינת ישראל להקדיש רגע - דקה אחת - במהלך היום הזה להזדהות עם זכרם של 30,000 ההרוגים על הכבישים", אמר שמואל אבואב, מנכ"ל אור ירוק. "אנחנו מבקשים מאזרחי ישראל להצטרף אלינו בדרישה מהממשלה ליישם את התוכנית הלאומית לבטיחות בדרכים, בהתאם להמלצות דו"ח שיינין. ישראל עוצרת ביום הזה להזדהות ולמחאה. עוצרת - כדי לעצור את הקטל בכבישים".

אבואב הוסיף, כי "מדי שבוע אנחנו מתבשרים על עוד ועוד צעירים, מבוגרים וקשישים, שקיפחו את חייהם בתאונות. ובמצב הקטסטרופלי הזה, תשובת המדינה היחידה היא קיצוץ של 200 מיליון ₪ בתקציב המאבק בתאונות! זה פשוט לא מתקבל על הדעת. המדינה מתחמקת מיישום המלצות ועדת שיינין, מסרבת ליישם את התוכנית לאומית לבטיחות בדרכים, ומפקירה את חיי אזרחיה על הכבישים. אור ירוק יוצאת למסע מחאה ציבורי גדול, ישראל עוצרת, כדי לעצור את מחדל הטיפול בתאונות הדרכים בישראל, ולחייב את הממשלה לפעול להצלת חיים".