תחרות כתיבה יהודית יוצרת נושאת פרסים בנושא בטיחות בדרכים

ביוזמת ישראל גולדברג מנכ''ל משרד הפרסום "פרסומי ישראל ושות'", ששכל לפני כשנה את בנו הבכור אביה יהושע ז"ל נוסדה תחרות סיפורת בנושא הבטיחות בדרכים במטרה להחדיר את חשיבות הזהירות בדרכים בציבור.

עמיעד טאוב 26/11/2008

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

למה לעשות סיפור מכל דבר? כי ישנם נושאים שחשוב שיכתבו עליהם. מהחשובים בהם הוא נושא הבטיחות בדרכים. על פי נתוני משטרת ישראל מתחילת השנה נהרגו בתאונות הדרכים כ-380 בני אדם ועוד עשרות אלפי פצועים והקטסטרופה לא נפסקת.

משפחת גולדברג - הבעלים של משרד הפרסום "פרסומי ישראל ושות'", שכלה לפני כשנה את בנה הבכור אביה יהושע ז"ל. אביה נהרג בתאונת דרכים בשומרון והוא- בן 19 בלבד. משפחת גולדברג החליטה לעשות כל שביכולתה בכדי למנוע תאונות דרכים.

לכן יוצא "פרסומי ישראל ושות'" - משרד הפרסום ויחסי הציבור הוותיק למגזר החרדי והדתי, כהמשך לשאר היוזמות שלהם בנושא זה, בראשות ישראל גולדברג מנכ"ל המשרד, ביוזמה ייחודית: תחרות נושאת פרסים, המעודדת לכתוב סיפור קצר בנושאים הבאים: "בטיחות בדרכים", "ואהבת לרעך כמוך" ו"אהבת התורה והארץ".

שלושת הסיפורים הטובים ביותר יזכו את כותביהם בפרסים כספיים.
הפרסים נתרמו על ידי משפחת ארווין מוסקוביץ' שנרתמו גם הם למאבק בתאונות הדרכים.בתחרות 2 מסלולים, בוגרים עד גיל 25 ומבוגרים מגיל 25. הפרס הראשון בתחרות הוא 3,000 שקלים, הפרס השני 2,000 שקלים והפרס השלישי יזכה את מחבר הסיפור ב- 1,000 שקלים. התחרות נערכת לזכרו של אביה יהושע גולדברג ז"ל.

יוזמה זו של משרד הפרסום, "פרסומי ישראל ושות'" היא אחת מיני יוזמות רבות במאבק בתאונות הדרכים. לא מכבר נערכה תחרות נושאת פרסים, שבה גרפיקאים ואנשי פרסום נקראו לעצב כרזות בנושא בטיחות בדרכים. כרזות אלו פורסמו לאחר מכן בעיתונות ובלוחות המודעות ברחבי הארץ.

אחד משופטי התחרות הוא פרופ' צבי פישמן שלאחרונה יצא לאור ספרו החמישי, "כתיבה יוצרת יהודית", בהוצאת "פרסומי ישראל ושות'". זהו ספר הדרכה הכולל בתוכו את היסודות לכתיבת סיפור ותסריט. המחבר, חתן פרס שר החינוך ליצירה ותרבות יהודית, לימד לפני חזרתו בתשובה, באוניברסיטת ניו-יורק וכן כתב וביים סדרת סרטים בנושאי רפואה והלכה שהוקרנו בכל העולם. בין ספריו שיצאו עד כה הם: "טוביה בארץ המובטחת", "הדיסקמן והגורו", "ימות המשיח" ו"הכוזרי -לבני הנעורים".

ישראל גולדברג, מנכ"ל "פרסומי ישראל ושות'" אומר, "נושא הבטיחות בדרכים נוגע לי ולמשפחתי, לצערי זה יכול לקרות, חס וחלילה לכל אחד. לכן, יזמנו את התחרות הזו כדי להחדיר את חשיבות הזהירות בדרכים בציבור. עשינו ונעשה כל שביכולתנו על מנת שנוכל לצמצם ככל הניתן את תאונות הדרכים. אני קורא לכל אחד להשתתף בתחרות".

תחרות הסיפור הקצר תחולק לשני מסלולים. מסלול בוגרים עד גיל 25 ומסלול מבוגרים מגיל 25 ומעלה. המעוניינים להשתתף בתחרות מוזמנים לשלוח סיפור בן 2,500 מילים ומעלה עד כ"ט שבט התשס"ט (23.2.09) למייל: itzik@pisrael.com . את ספר ההדרכה לכתיבה יוצרת יהודית מאת צבי פישמן, ניתן להזמין בטל': 02-5003988.