הרשקוביץ:''ניתן חופש הצבעה בנושאים מדיניים''

היו''ר החדש של הבית היהודי חנך מסיבת עיתונאים ראשונה עם מגוון הצהרות כגון:''יש לשאוף לתיק האוצר או החוץ'' ו- ''אנו רוצים גם תומכים בעלי כיפות שקופות''.

עמיעד טאוב 09/12/2008

(צילום: אורח)

(צילום: טל בדרק)

רק אמש חזר פרו'פ הרשקוביץ לארץ וכבר הספיק להיבחר לראשות מפלגה ולקיים מסיבת עיתונאים ראשונה.

היום בצהריים כינסו אנשי הבית היהודי מסיבת עיתונאים בה הופיעו יו''ר המועצה הציבורית יעקב עמידרור  ויו''ר המפלגה החדש הרב פרופ' הרשקוביץ.

עמידרור פתח את מסיבת העיתונאים תוך שהוא מפרט את הסיבות בגללן בחר שלא לעמוד בראש המפלגה.
עמידרור הודה כי הופעלו עליו לחצים כבדים להתמודד לתפקיד וכי הוא אכן שקל את האופציה (''לא קל לסרב לתפקיד של שר ושראש מפלגה'') אך החליט כמי שמעולם לא היה חבר באף מפלגה כי הדבר הנכון הוא להישאר בחוץ.:''חשוב היה לשמור על האמינות כלפי הציבור וברגע שהבטחנו כי חברי המועצה הציבורית יהיו חיצוניים היה חשוב לעמוד בכך''.

עמידרור ציין כי ההחלטה שלא לבחור את אחד החכי''ם המכהנים הייתה קשה אך מחויבת המציאות לאור האווירה הציבורית.

אולי בהשפעת בחירתם של מספר מועמדים דתיים לרשימת הליכוד בכנסת ניסה פרופ' הרשקוביץ בדבריו לפנות לכל סוגי המצביעים.''כל גווני החינוך הדתי כולל הכיפות השקופות הם פוטנציאל למפלגה'' אמר הרשקוביץ.

בהתייחסו לנושא המדיני ולהצטיירותה של מפלגת ''הבית היהודי'' כמפלגת ימין אמר הרשקוביץ כי יינתן חופש הצבעה בנושאים מדיניים וכי למרות שהתנגד להתנתקודת לא ביקר בגוש קטיף באותה התקופה.

הרשקוביץ הוסיף כי המפלגה החדשה צריכה להיות שותפה לשלטון כפי ששותפים אנשי הכיפות הסרוגות להנהגת המדינה בכלל תחומי החיים וכי המפלגה צריכה לשאוף לתיקים מרכזיים כגון אוצר וחוץ ולא להתמקד רק בנושאים דתיים.