עמותת "כוח נשים" (כ"ן) בקריאה לראשיי המפלגות הגדולות- יותר נשים בכנסת יותר נשים בממשלה

יו"ר העמותה מיכל יודין לראשי המפלגות:הצהירו עוד לפני הבחירות- "יותר נשים בכנסת = יותר נשים בממשלה". 

עמיעד טאוב 24/12/2008

עמותת כ"ן (כוח נשים), המקדמת נשים בפוליטיקה, פנתה לראשי שלושת המפלגות הגדולות וקראה להם להתחייב כי בממשלה שתקום בראשותם תכהנה לפחות 40% נשים בתפקידים בכירים בכנסת ובממשלה.

בפנייה נכתב כי: "עמותת כ"ן קוראת לך להצהיר, עוד לפני הבחירות, כי בממשלה שתקום בראשותך תכהנה לפחות 40% נשים בתפקידי מפתח. אנו קוראות לכך להודיע על מחויבותך כמועמד/ת לראש ממשלה לקדם נשים, במפלגה בפרט ובפוליטיקה בכלל, ולקיים מדיניות של "יותר נשים בכנסת - יותר נשים בממשלה".

יו"ר עמותת כ"ן, מיכל יודין:הרכבת רשימות המפלגות לכנסת מעידות על דבר מאוד ברור: הציבור רוצה לראות יותר נשים בכנסת הבאה. יש לכך מספר סיבות ובינהן: התמודדותה של יו"ר קדימה לראשות הממשלה, פעילותן של הח"כיות שכיהנו בכנסת הנוכחית, קמפיין המודעות שקיימה העמותה למען בחירת נשים בבחירות המוניציפאליות ועוד. הגיע הזמן שייצוג הנשים בפוליטיקה יהלום את ייצוגן באוכלוסיה. העמותה תמשיך ותפעל למען לשיווין מלא בייצוג, ורואה בדרישה ל-40% ייצוג, בדומה למודל של ארצות סקנדינביה, צעד חשוב בדרך.

התוצאה היא שהשנה כ-30 נשים המוצבות במקומות ריאליים להיכנס לכנסת הבאה, שזה כמעט כפול מהנשים שמהכנות בכנסת הנוכחית (18 במספר). דבר אחד ברור: מינוי של שלוש שרות בלבד, כמו בממשלה הנוכחית, לא יספק לא אותנו ולא את הציבור".

"כוח נשים" (עמותת כ"ן) פועלת בשנים האחרונות כדי להביא לייצוג שוויוני בזירה הפוליטית ורואה בכך את שליחותה בציבור. העמותה פועלת שלא למטרות רווח, פעיליה ופעילותיה מתנדבות בעיקרן, והפעילות הפוליטית היא בלתי מפלגתית הרואה בהשתתפות האזרחית מטרה מרכזית. מפלגות אשר אינן מאפשרות שוויוני ל 51% מהאוכלוסייה אינן מממשות את החזון הפשוט של ייצוגיות שוויונית ושיווין הזדמנויות.