הציונות הדתית בדרך להפגנה

המפד''ל הקימה מוקד טלפוני הקורא ל70,000 מתפקדיה להגיע להפגנה הערב בכיכר רבין.
באופן מפתי ישתתפו בהפגנה גם נוצרים אוונגליסטים שקוראים לאולמרט להתפטר.

עמיעד טאוב 03/05/2007

(צילום: עמי שרון)

קבות האירועים הפוליטיים האחרונים החליטה המפד"ל על הקמת מוקד טלפוני שיקרא ל70,000 מתפקדי המפלגה, לחברי הציונות הדתית ולתנועות הנוער להגיע לעצרת שתערך העבר בכיכר רבין.

כאמור הערב בשעה 20:00 תערך בכיכר רבין עצרת מחאה בעקבות פרסום דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד, בהשתתפות פו פורום המשפחות השכולות, מטה המאבק של אנשי המילואים וארגוני סטודנטים שיידרשו את התפטרותם לאלתר של ראש-הממשלה, ושל שר הביטחון.

יו"ר המפד"ל ח"כ זבולון אורלב שהורה על הקמת המוקד אמר כי:הציונות הדתית שידעה להוכיח מסירות נפש צריכה להציף את הכיכר במאות אלפי אנשים שיגידו לאולמרט ופרץ לכו הבייתה ומהר".

באון מפתיע ישתתפו כמאה נוצרים אוונגליסטים הערב בעצרת המחאה בכיכר רבין ויקראו יחד עם הרבבות לראש הממשלה ללכת הביתה. משלחת הנוצרים אוהבי ישראל מארה"ב, קנדה, ניגריה, דנמרק, שוויץ ומדינות נוספות, יגיעו להפגנה במסגרת משלחמת תנועת הליכוד העולמי. יו"ר הליכוד העולמי דני דנון אמר כי "האנשים הללו, טובי ידידנו בעולם, שישראל נמצאת בראש מעייניהם יצטרפו אליו בקריאה, להוציא כרטיס אדום לממשלה שלדעתם ולדעתנו- המשך קיומה יגרום נזק לישראל ולאזרחיה". בתוך כך, ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד) אמר היום כי "התנהלות ראש הממשלה ו'מורדי הסלון' מקדימה וההתעלמות מרחשי לב הציבור, פוגעים בצורה בלתי הפיכה באמון הציבור במוסדות השלטון". לדבריו, "הדבר יביא לכך שבמלחמה הבאה אזרחים לא ירצו להתגייס ולהקריב עצמם ואת בניהם. רק בחירות עכשיו יחזירו מעט מהאמון הציבורי להנהגת המדינה ויכינו את המדינה באמת למלחמה הבאה".