ה"בית היהודי":''הסקרים מוכיחים כי אין תקווה לפילוג הלאומי שהתחבק עם המרזלים''

בעקבות סקרי סוף השבוע המנבאים כי האיחוד הלאומי לא עובר את אחוז החסימה תקפו אנשי ''הבית היהודי'' את אנשי האיחוד הלאומי על התפלגותם מהבית היהודי.

עמיעד טאוב 02/01/2009

(צילום: שוקי זוהר)

סקרים קשים לציונות הדתית בסוף השבוע.

על פי הסקרים שפרסמו העיתונים גלובס ומעריב שהינם הראשונים שבוצעו לאחר הודעות על הקמת האיחוד הלאומי המחודש ועל רשימת הבית היהודי החדשה, האיחוד הלאומי לא מצליח לעבור את אחוז החסימה בעוד הבית היהודי מקבל 4 ו-3 מנדטים בהתאמה.

ב"בית היהודי" אמרו בתגובה לתוצאות כי:"סקרי סוף השבוע (מעריב, גלובס) מוכיחים כי אין תקווה לפילוג הלאומי שהתחבק עם המרזלים. הם לא מגרדים את אחוז החסימה וחבל לבזבז עליהם את הקול".

 יצויין כי מפלגת "הבית היהודי" פירסמה היום מודעות שכותרתן "תורה עם דרך ארץ".
במודעות מובא ציטוט ממכתבו של יו''ר המועצה הציבורית יעקב עמידרור בו הוא כותב :''לצערי החליטו מי שלא באו על סיפוקם הפוליטי "לשרוף את הבית''.

בתוך כך ערך היום יו"ר הבית היהודי, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ ביקור תנחומים בביתו של לוטפי נסראלדין ז"ל מדליית אל כרמל, איש קבע ששירת בבסיס צה"ל בעוטף עזה ונהרג ביום שני מאש פצמ"ר שירו אנשי החמאס על הבסיס הצבאי. הרב הרשקוביץ ניחם את המשפחה האבלה ואמר:"יש להעלות על נס את תרומתה של העדה הדרוזית לבנייתה של מדינת ישראל, את מסירותה ואת ציוניותה". "אנו מקווים לחיזוק שיתוף הפעולה בין הציונות הדתית לבין העדה הדרוזית, מתוך כבוד והערכה הדדיים וכפי שהיה מקובל בעבר", הוסיף.