ח''כ אורלב:''המפדל ומוסדותיה חיים קיימים ומהווים את ליבו הפועם של "הבית היהודי".

ח''כ אורלב פנה היום לחברי ועידת המפד''ל בקריאה להתגייס להצלחת הבית היהודי:''אני מאוכזב מחיידק הפלגנות הטורף שמפלגות האיחוד הלאומי לא הצליחו להירפא ממנו, יש לנו הזדמנות פז להוכיח אחת ולתמיד מהו כוחה של הציונות הדתית המרכזית''.

עמיעד טאוב 08/01/2009

(צילום: אורח)

יו''ר המפד''ל ח''כ אורלב פנה היום לחברי ועידת המפד''ל השמינית בקריאה להתגייס לטובת הבית היהודי ותוך שהוא מציין כי כל מוסדות המפלגה שרירים וקיימים.

ח''כ אורלב פותח את מכתבו באזכור הלחימה בדרום:''נשלח ברכה אמיצה לאזרחי המדינה בדרום, העומדים בגבורה נוכח מתקפת הטילים. נשלח תנחומים למשפחות ההרוגים וברכת החלמה מהירה לפצועים''.

בהמשך מציין ח''כ אורלב את השתלשלות הניסיונות לאיחוד המפלגות.
''מפלגות האיחוד הלאומי חתמו עמנו לפני כחודשיים על מסמך המאחד את כולנו למפלגה ציונית דתית מסורתית אחת. המפדל תרמה את תרומתה בהחלטה האמיצה לבטל את מעמדה העצמאי שלה כמפלגה, ולייסד יחד עם האיחוד הלאומי מפלגה מאוחדת שתיקרא "הבית היהודי". ראיתי בכך חזון גדול שיכול להחזיר את הציונות הדתית להיות גורם משמעותי בהנהגת המדינה''.

בהמשך תוקף אורלב את המתפלגים ואומר :''צר לי שגורמים פלגניים מקצועיים באיחוד הלאומי הפרו הבטחות, התכחשו כדרכם להתחייבויות והחליטו להתפלג מ"הבית היהודי" - ממניעים אישיים ולא ממניעים אידיאולוגיים. כל זאת עוד בטרם נרשמה תנועת "הבית היהודי" כמפלגה מאוחדת. מצ"ב מכתבו של האלוף במיל. יעקב עמידרור, יו"ר המועצה הציבורית של "הבית היהודי" המפרט את נסיבות הפילוג, ומטיל על הפלגנים את האחריות המלאה, אינני מצטער על הניסיון הכן והרציני לאחד את הציונות הדתית למפלגה אחת גדולה. יחד עם זאת אני מאוכזב מאד מחיידק הפלגנות הטורף שמפלגות האיחוד הלאומי לא הצליחו להירפא ממנו''.

ח''כ אורלב אף מציין כי מוסדות המפד''ל קיימים ומדוע לא כונסו המוסדות.
''בנסיבות אלה גילינו אחריות ולא פירקנו את המפדל. היא ומוסדותיה חיה, קיימת ומהווה את ליבו הפועם של "הבית היהודי", מאחר והודעת הפילוג של האיחוד הלאומי נמסרה לנו כ-48 שעות לפני המועד האחרון להגשת רשימות המועמדים לכנסת ה-18, לא נותרה בידינו שום אפשרות מעשית לכנס את המוסדות (ועידה/לשכה) כדי לעדכן את החברים בהתפתחות ולקבל החלטות באשר לאופי הרשימה''.

בנוגע לרשימה שנבחרה אומר ח''כ אורלב:''בשיקול דעת ובגיבוי מקצועי החליטה הסיעה בכנסת להמשיך במתכונת "הבית היהודי" תוך כדי קידום ברשימה של נבחרי המפדל לפי סדר בחירתם במועצה הציבורית. באנו לכלל מסקנה כי השילוב של "הבית היהודי" יחד עם המפדל יכול להביא את התוצאה האלקטוראלית האופטימאלית הטובה ביותר בנסיבות מיוחדות אלה. בהסכמה משותפת עם החברים החדשים ברשימה נקרא שמה:"הבית היהודי-מפדל החדשה", מאחר ומפלגות האיחוד הלאומי התפלגו מ"הבית היהודי", המפדל היא שהגישה את רשימת "הבית היהודי" לכנסת ה-18 והיא הבסיס ל"בית היהודי" מהבחינה המשפטית והציבורית''.

לסיום קורא ח''כ אורלב לחברי הועידה להתגייס להצלחת המפלגה:''נתגייס כולנו, אנשי המפדל יחד עם חברים חדשים ומצטרפים נוספים להגדיל את כוחה של הציונות הדתית בכנסת ה-18, מטה הבחירות המרכזי שאני עומד בראשו, יעשה יחד עמכם כמיטב יכולתו להביא להצלחת המפלגה בבחירות לכנסת, חרף מגבלות התקציב והזמן. יש לנו הזדמנות פז להוכיח אחת ולתמיד מהו כוחה של המפדל, מהו כוחה של הציונות הדתית המרכזית, מהו כוחו של "הבית היהודי".