הבית היהודי: לא נכנס לממשלה שלא תתחייב לפתור את בעיות מגורשי גוש קטיף

חברי מפלגת "הבית היהודי-מפדל החדשה" סיירו היום ביישובי הדרום ראשי המפלגה הרב פרופ' הרשקוביץ וח"כ אורלב הצהירו בפני התושבים כי "המפלגה לא תכנס לממשלה שלא תתחייב לפתור באופן יסודי את בעיותיהם של מגורשי גוש קטיף, לרבות שינויי החקיקה הדרושים לכך".

עמיעד טאוב 08/01/2009

(צילום: שוקי זוהר)

ראשי מפלגת "הבית היהודי-מפדל החדשה" סיירו היום ביישובי הדרום ונפגשו עם התושבים ועם ראשי הרשויות. בסיור השתתפו יו"ר המפלגה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, ח"כ זבולון אורלב, אורי אורבך, ח"כ ניסן סלומיאנסקי, שלה רוזנק-שורשן, ד"ר אברהם נגוסה והרב ד"ר אופיר כהן.

חברי המפלגה החלו את הסיור בניצן ושמעו את תלונות התושבים באשר למצבם של מפוני גוש קטיף - שלוש וחצי שנים לאחר ההתנתקות, ובאשר לבעיות המיגון הקשות במקום.

ראשי המפלגה הרב פרופ' הרשקוביץ וח"כ אורלב הצהירו בפני התושבים כי "המפלגה לא תכנס לממשלה שלא תתחייב לפתור באופן יסודי את בעיותיהם של מגורשי גוש קטיף, לרבות שינויי החקיקה הדרושים לכך".

מועמדי רשימת "הבית היהודי-מפדל החדשה" המשיכו לאשקלון, שם סיירו בהדרכתם של הרב ד"ר אופיר כהן, תושב המקום ומועמד מטעם הרשימה לכנסת, וחבר מועצת העיר מטעם המפד"ל עמרם בן-דוד.

חברי המפלגה נפגשו עם תלמידים הלומדים במקלט ולאחר מכן שמעו סקירה מראש העיר בני וקנין בחמ"ל העירוני, במהלכה אמר ח"כ זבולון אורלב כי "שלומו של בית יהודי באשקלון חשוב יותר משלומה של שכונה פלסטינית בעזה, ועל צה"ל להמשיך במשימה עד תומה". משם המשיכו לביקור אצל תלמידי ישיבת ההסדר והגרעין התורני בעיר. 

בהמשך הגיעו ראשי "הבית היהודי-מפדל החדשה" לישיבת ההסדר בשדרות ולאחר מכן סיירו במקום נפילות הקסאמים בעיר. הסיור הסתיים בפגישה עם נציגי המשק בקיבוץ עלומים. יו"ר המפלגה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ אמר כי "אסור להתקפל ולהסכים להפסקת אש בגלל לחץ בינלאומי של מדינות בעלות מוסר כפול. אף מדינה שמטיפה לנו מוסר לא הייתה מוכנה שאזרחיה יחיו תחת אש במשך שמונה שנים. יש למצות את המהלך, כך שיסתיים בהבטחת שלום הדרום לטווח ארוך וישקם בצורה חד-משמעית ונחרצת את כושר ההרתעה, כדי שמחבלי החמאס יבינו שטרור כלפי אזרחי ישראל יוביל לחיסולם המוחלט".

בתוך כך פנה היום ח"כ אורלב לשר התחבורה, שאול מופז, בדרישה להקנות לתושבי הדרום הנחה של 50% בנסיעות בינעירוניות בתחבורה ציבורית. לדבריו, "יש לעודד את תושבי הדרום לצאת לנפוש כדי לשנות אווירה ולהפיג מתחים. היות והדבר כרוך במעמסה כלכלית, יש להוזיל את המחירים בחצי, כמקובל לגבי 'אזרחים ותיקים'".