בימין תובעים: להשתלט על 'ציר פילדלפי' לפני הפסקת האש

הרשקוביץ': שחרור שליט- תנאי בסיסי להפסקת אש

טולי פיקרש 18/01/2009

(צילום: אורח)

להשתלט על 'ציר פילדלפי' לפני הפסקת האש- תבעו בימין. כן תבעו, את שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, במסגרת ההסכם. יו"ר ה'בית היהודי' הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ' אמר כי "החזרת גלעד שליט צריכה להיות תנאי בסיסי להפסקת אש".

 הרשקוביץ' הוסיף כי "בשעה גורלית זו, כשהחמאס מלקק את פצעיו, הפסקת הלחימה תוך הפקרת חייל חטוף תהיה עוול מוסרי והחמצת הזדמנות פז שספק אם תשוב".

ח"כ אורי אריאל (איחוד לאומי) אמר כי אסור להכריז על הפסקת אש בטרם יתייצב צה"ל על ציר פילדלפי. "כל הסכם הפסקת אש חייב לכלול את החזרת החייל השבוי גלעד שליט", הוסיף אריאל. עמיתו לסיעה ח"כ אריה אלדד קרא לצה"ל "להשלים במהירות את המהלך הצבאי על ידי השתלטות על ציר פילדלפי והרחבת רצועת החיץ עם מצרים". "מהלך צבאי מהיר יוכל להביא לקיצור המלחמה ולצמצום הסבל של האוכלוסייה האזרחית", הדגיש ח"כ אלדד.

גם אורי אורבך, מועמד רשימת ה'בית היהודי', אמר כי "את הפסקת האש יש לעשות רגע אחרי שהחמאס קורס ולא רגע לפני כן. הפסקת האש בתנאים הנוכחיים, לא תחסל את הטרור ולא תביא שקט לדרום".

בתוך כך, יו"ר ש"ס השר אלי ישי יצא אתמול בהתקפה חריפה על מזכ"ל האו"ם באן קי מון, בעקבות הביקורת שהאחרון העביר על הפגזת מתקן אונר"א בעזה וקריאתו להפסקת אש. "ראוי שמזכ"ל האו"ם יבלה מספר ימים בשדרות לפני שיביע עמדתו וידקלם דף מסרים שיצא מבית מדרשו של איסמעיל הנייה. ונכון לו לפנות לחמאס בעניין הפיכת ילדיהם למגן חי", אמר השר ישי והוסיף כי"לא ניכנע ללחץ העולמי וכל רגיעה צבאית שתפנה מקום למהלך מדיני תהיה רק לקידום האינטרס הישראלי".