נשיא מכון לנדר, פרו'פ ליברמן מתחיל להדריך טיולים

נשיא מכון לנדר פרופ' משה ליברמן (72) סיים בימים אלו  את קורס מורי הדרך בביה"ס לתיירות 'דרך ארץ' והוא ייגש בקרוב לבחינות משרד התיירות.

עידן הראל 06/05/2009

(צילום: אורח)

"כל יום שאני לא לומד משהו חדש זהו יום מבוזבז" כך אומר נשיא מכון לנדר פרופ' משה ליברמן (72). בימים אלו סיים הפרופסור למתמטיקה וסטטיסטיקה שהרצה באוניברסיטאות בארץ ובחו"ל את קורס מורי הדרך בביה"ס לתיירות 'דרך ארץ' במרכז האקדמי במכון לנדר. יחד איתו למד גם פרופ' ג'פרי קנטור שמשמש כראש תחום חשבונאות בביה"ס למנהל עסקים במכון לנדר. הוא ואשתו החליטו ל'התמקצע' בתחום נוסף ונרשמו לקורס באנגלית.

לפני כשנתיים נפתח המחזור הראשון בקורס מורי דרך בשפה האנגלית המכין את התלמידים לבחינות משרד התיירות. פרופ' ליברמן החליט לגוון את תחומי עיסוקו הרגילים ונרשם לקורס.

" היחס אלי היה ממש רגיל. הסטודנטים ידעו שאני נשיא המכון וגם חלק מהמרצים אבל לא הרגשתי איזה יחס מועדף. סה"כ הכנתי את העבודות ובאתי לסיורים כמו כולם ובעזרת ה' אגש לבחינות משרד התיירות. התחום עניין אותי תמיד אותי וכשנפתח קורס גם בשפה האנגלית החלטתי להצטרף."

השבוע נערך יום פתוח של ביה"ס לתיירות ובו נחשפו המתעניינים למבנה הקורס המרצים ולמכון לנדר. במסגרת הקורס הסביר מנהל הפיתוח של ביה"ס לתיירות, צביקה סטניסלבסקי על אפשרויות התעסוקה לאחר סיום הקורס. סטניסלבסקי אמר כי " כיום ישנם בארץ כ-6000 מורי דרך מוסמכים מטעם משרד התיירות אך בפועל רק כ-1500 עוסקים בתחום. ישנם מורים שעובדים בכך רק בחופשת הלימודים בקיץ וחלק משלבים זאת עם עבודה נוספת."

לדעתו יש מקום למורי דרך נוספים למרות הירידות והעליות המאפיינות את תחום התיירות: " כמו בועת ההי-טק יש זמנים של גאות ויש זמנים של שפל. מי שלומד היום יוכל לעסוק בכך בתקופה שתהיה יותר עבודה בתחום."

פרופ' ליברמן עלה מארה"ב לפני כ-10 שנים לאחר שהרצה בקווינס קולג' בניו יורק. לאחר 35 שנה עלה בעקבות ילדיו וכיום הוא משמש כנשיא המכון.