אברהם ליפשיץ נבחר לראש מנהל החינוך הדתי

ליפשיץ שהקים את מדרשת הגולן בחיספין ואת האולפנה לבנות בטבריה שימש בעבר כמזכ''ל תנועת 'בני עקיבא'' ומינויו צפוי לעבור בקרוב בממשלה.

עמיעד טאוב 14/01/2010

(צילום: שוקי זוהר)

אברהם ליפשיץ שנבחר לעמוד בראש המנהל לחינוך דתי במשרד החינוך.

וועדת האיתור של נציבות שירות המדינה בראשות מנכ''ל משרד החינוך, פרופ' שושני בחרה בליפשיץ פה אחד לתפקיד בפעם השנייה כאשר לאחר הפעם הקודמת הוגש ערעור שבגללו שונה הרכב הוועדה.

מול ליפשיץ התמודדו אסתי רוסט מ''מ ראש המנהל והרב אשר כורסיה, ראש אולפנת אורות במודיעין.

שר החינוך, גדעון סער, הודיע כי יביא את המלצת ועדת האיתור להיוועצות עם מועצת חמ"ד ולאישור הממשלה.
ליפשיץ תושב חיספין שברמת הגולן, הוא מאנשי החינוך הבולטים בציונות הדתית וערב הבחירות האחרונות אף הוצע לו ע"י הוועדה הציבורית שבחרה את יו"ר הבית היהודי לעמוד בראש הרשימה לכנסת.

 ליפשיץ שבשנים האחרנות מנהל את התיכון לבנות בטבריה, ובעברו שימש כמזכ"ל בני עקיבא וייסד את מדרשת הגולן בחיספין בשנים האחרונות העדיף ליפשיץ להמשיך בשדה החינוך ולשקוד על דוקטורט בתחום התושב''ע באוניברסיטה העברית ואמש כאמור לאחר שנה של חיפושים בחרה בו הוועדה לתפקיד הרם.

ליפשיץ צפוי להיכנס לתפקידו לאחר שממשלת ישראל תאשר את מועמדותו ותמונה מועצת חמ''ד חדשה.

מתנועת נאמני תורה ועבודה נמסר :תנועת נאמני תורה ועבודה מברכת את אברהם לפשיץ על בחירתו לראש החמ"ד. התנועה מקווה כי הוא יפעל לחיזוק החינוך הממלכתי ויציב בראש סדר העדיפויות את בעיית האליטיזים וההיבדלות בחינוך הדתי, הבאה לידי ביטוי דרך סינונים בלתי חוקיים ויצירת מחיצות. מיזה זמן רב שהציבור הדתי לא מצליח לקבל הכרעות הקשורות למערכת האמונות והאידאולוגיות שלו ויש לקוות שהבחירה היום לא תיתקל בבעיות ועיכובים נוספים, על מנת שמנהל החינוך הדתי יוכל לחזור לתפקד.