מישהו ראה את אפי?דעה.

ערב הבחירות לכנסת חתם אפי איתם בקול תרועה רמה עם נתניהו ''אמנה'' לציבור הדתי לאומי. 9 חודשים חלפו וטולי פיקרש תוהה לאן נעלמה האמנה ולאן נעלם אפי איתם בשעה שנושאים כבדי משקל כמו הפסקת הבנייה ביו''ש ומצבם של מוסדות החינוך הדתיים עומדים על הפרק. 

טולי פיקרש 01/11/2009

(צילום: אורח)

במדור הברנז"ה של רשת "דתילי" דווח לאחרונה כי השר והח"כ לשעבר אפי איתם עומד להתמנות לדירקטור בדניה - סיבוס, אחת מחברות הבניה הגדולות בארץ, השייכת לאפריקה ישראל (שמועות מדברות על אפשרות שאיתם עשוי להתמנות לתפקיד יו"ר מפעל הפיס). שיהיה לו בהצלחה.

אבל אם בבנייה עסקינן, זה הזמן לשאול לאיפה נעלם אפי איתם ? בזמן כל כך קריטי לעתיד המדינה וההתיישבות ביו"ש, היינו מצפים מהאיש, החבר במפלגת השלטון, שישמיע בבירור את קולו, גם אם כרגע אין לו חלק אקטיבי בזירה הפוליטית- מדינית.

זה גם הזמן לשאול מה קורה עם אותה אמנה שחתם עם יו"ר הליכוד בנימין נתניהו, ערב הבחירות, לקידום ענייני הציונות הדתית. מבלי להיכנס כרגע לאופן המעבר או הנסיבות שהביאו את איתם לנטוש את חבריו ב"איחוד הלאומי" ולעבור לליכוד.

היינו מצפים ממי שחתם על אמנה, אותה הגדיר אז "חלום עתיק ורגע היסטורי"- שיביע עמדתו בנושאים העומדים על הפרק, בין אם מדובר בפינוי עתידי של המאחזים, הפסקת הבנייה ביו"ש, קיצוץ (שנמנע ברגע האחרון) בתקציב השירות הלאומי, מצב שירותי הדת בישראל, הקיצוץ בתקציבי החינוך, כולל החינוך הדתי ועוד ועוד.

פשפשנו בארכיונים, כדי לראות על מה חתמו בקול תרועה רמה, נתניהו, איתם ויתר החברים הדתיים בליכוד, ערב הבחירות. אז ככה, באותה אמנה, התחייב הליכוד, בין השאר כי "יפעל להכללת התמיכה במוסדות החינוך הדתי-לאומי בבסיס תקציב המדינה...למנוע התנתקות נוספת...מפלגה תפעל להסדרתם הממלכתית של שרותי הדת בישראל, לשמור על ירושלים מאוחדת בריבונות ישראלית ולהגדלת אוכלוסייתה היהודית".

אנו מתחייבים להזכיר לאיתם, מעת לעת, את אותה אמנה, כדי שלא תעלה אבק ותשכח בבוידעם של הליכוד עד ערב הבחירות הבאות.

פורסם במגזין האלקטרוני ''עט נט''.