משרד הביטחון יעזור לגרעינים התורניים?

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) סייר יחד עם תת-אלוף במיל' עמיקם סבירסקי, ראש האגף בטחוני-חברתי במשרד הביטחון, ושי תובל, מנכ"ל קרן קהילות, בגרעינים התורניים באזור המרכז, במטרה לבחון דרכים לעזור לגרעינים התורניים במסגרת ההכנה לצה"ל, וזאת לאור העובדה שבכל מקום שפועלים בו הגרעינים - אחוז המתגייסים עולה

טולי פיקרש 31/12/2009

(צילום: אורח)

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) סייר בראשית השבוע יחד עם תת-אלוף במיל' עמיקם סבירסקי, ראש האגף בטחוני-חברתי במשרד הביטחון, ושי תובל, מנכ"ל קרן קהילות, בגרעינים התורניים באזור המרכז. מטרת הביקור הייתה לבחון דרכים לעזור לגרעינים התורניים במסגרת ההכנה לצה"ל, וזאת לאור העובדה שבכל מקום שפועלים בו הגרעינים - אחוז המתגייסים עולה.

השניים ביקרו במכינה הקדם צבאית בלוד ובחנו דרכים למנף את פעולתה בהתחשב בעזרה הרבה שהיא מגישה לתושבי השכונה, הנחשבת כשכונת מצוקה מובהקת.

משם המשיכו אל ביה"ס "ראשית" בדרום תל-אביב, שם נפגשו עם נציגי הגרעין התורני בדרום תל אביב. בין השאר עדכנו הנציגים כי "ראשית", שמנוהל ע"י אנשי הגרעין, קטף את המקום הראשון באזורו באחוז הנוער המתגייס לצה"ל. בנוסף סיפרו כי ילדים ראשונים של הגרעין החלו ללמוד בבי"ס יסודי "שורשים" שנחשב כבית ספר בעל רמה נמוכה, וכי הם פועלים ביחד עם מנהלת בית הספר כדי לשפר את תדמיתו, מהלך שכבר החל לפני שלוש שנים אך תפס תאוצה לאחרונה עם שילובם של ילדי הגרעין.

הסיור הסתיים בגרעין יפו, שם קיבלו השניים סקירה מקיפה מפי רב הגרעין על ההתמודדות מול השכונות הערביות ומול העובדה שרוב בתי הספר ביפו הינם "מעורבים בריבוע": בנים-בנות ויהודים-לא יהודים. כדוגמא הוצג ציור של אחת מילדות האזור שציירה את ירושלים כפי שלימדו אותה בגן: עם כנסיות ומסגדים.

הגרעין פועל עקב בצד אגודל כדי להפעיל מוסדות חינוך דתיים ביפו ולאחרונה אף נפתח גן ילדים דתי ראשון. לאור העובדה שרבים מאנשי הגרעין הינם קצינים, עלתה האפשרות להשתמש בהם כמדריכים של הצבא שיעודדו גיוס לצה"ל.

בסיכום הסיור אמר ח"כ אריאל כי אין ספק שכל מקום אליו מגיעים הגרעינים התורניים מרוויח בכל המובנים, ויעידו מחירי הדירות שהיו בשפל בעת כניסת הגרעינים ועתה קפצו ביותר מפי שתיים. "אין חולק על כך שאנשי הגרעינים התורניים הינם ציוניים אמיתיים, ורצוי שמשרד הביטחון, שמעודד גרעיני נח"ל לפעול באזורים מוחלשים, יעודד גם את הגרעינים התורניים", ציין אריאל.