התנ''ך עובר בגנים:כלת התנ"ך הארצית היא בתו של סגן חתן התנ"ך העולמי

כלת התנ"ך של ישראל לשנת תש"ע היא אור אשואל בתו של שמעון אשואל שהיה סגן חתן התנ"ך העולמי בשנת תשמ"ג. ביום העצמאות תייצג אור את ישראל בחידון התנ"ך העולמי ותנסה לסיים במקום אחד גבוה יותר מהמקום בו סיים אביה לפני 27 שנים.

עידן הראל 18/03/2010

(צילום: אורח)

משפחה תנ"כית. כלת התנ"ך של ישראל לשנת תש"ע היא אור אשואל בתו של שמעון אשואל שהיה סגן חתן התנ"ך העולמי בשנת תשמ"ג. ביום העצמאות תייצג אור את ישראל בחידון התנ"ך העולמי ותנסה לסיים במקום אחד גבוה יותר מהמקום בו סיים אביה לפני 27 שנים.

אור, תלמידת כיתה י"א באולפנת בני עקיבא "אמנה" בכפר סבא, הוכתרה השבוע בתואר כלת התנ"ך הארצית לאחר שגברה על 11 מתמודדים בחידון שהתקיים בקריית שמונה. את תעודת הניצחון העניק לאור שר החינוך גדעון סער.

"התנ"ך מושרש במשפחה מסבא ומאבא. זה בשבתות מסביב לשולחן, בטיולים ברחבי בארץ ובכל מקום וזמן." מגלה אור את סוד ההצלחה ולא שוכחת כמובן את האולפנא, "קיבלתי המון תמיכה וגיבוי מהאולפנא ובעיקר ממרכז לימודי התנ"ך קובי פריד שסייע לי מבחינה לימודית."

לפריד עצמו חשוב להדגיש קודם כל את תכונותיה של אור, "היא ילדה שיראתה קודמת לחכמתה. היא משלבת יראה עם כושר התמדה בלתי רגיל."

זכייתם של אור ושל אביה ריגשו רבים אך מעבר להישג של משפחת אשואל יש כאן גם הישג בלתי רגיל למשפחת ישיבות בני עקיבא שגם אור הלומדת כאמור באולפנת "אמנה" וגם אביה שלמד בישיבת "אור עציון" התחנכו במוסדות ישיבות בני עקיבא.