לראשונה:הגדה נורבגית לפסח

ביוזמת המחלקה לשירותים רוחניים בסוכנות ובסיוע תרומתה של רעיה שטראוס הופקה לראשונה הגדה לפסח מיוחדת לילדים בחמש עשרה שפות.

עמיעד טאוב 24/03/2010

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

הגדה לפסח מיוחדת לילדים בחמש עשרה שפות הופקה על ידי המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות, בהסתדרות הציונית העולמית ונשלחה למאות קהילות יהודיות בתפוצות.

קטעי ההגדה מובאים בעברית וגם בשפת האם והם מלווים בדברי הסבר, איורים יפים ובשעשועונים לילדים.

מטרתה להביא לילד את ההגדה בשפת אמו ולקרב אותו לליל הסדר באמצעי המחשה ולאפשר לו לעקוב אחר המתרחש בליל הסדר ולהיות שותף במנהגיו.

ההגדה יצאה לאור בשפות: אנגלית, צרפתית, גרמנית, ספרדית, איטלקית, הונגרית, רוסית, קרואטית, שוודית, דנית, פינית, פולנית, נורבגית, טורקית ופורטוגזית.

הרב יחיאל וסרמן, ראש המחלקה מסר, כי בעזרת ההגדה החדשה יוכלו ההורים לספר לילדיהם במעט בכל שפה בעולם המדוברת, על יציאת מצרים וחג הפסח. ההגדה היא נדבך חשוב ונוסף בפעילות המחלקה לשירותים רוחניים בתפוצות לחזק את הקשר של יהודי התפוצות למסורת העם היהודי ומורשתו.

יצויין כי ההגדות בשפות נורבגית ופורטוגזית ראו אור בזכות סיוע כספי של רעיה שטראוס שתרמה סכום של 5000$. לרעיה שטראוס הכרות אישית ארוכה עם הרב יחיאל וסרמן ראש המחלקה  ושטראוס אף הוזמנה לפני שנתיים להופיע ולשאת דברים בכנס הרבנים הבינלאומי שמארגנת המחלקה