יעלון:''אלירז פרץ הקריב את נפשו למען הערכים בהם האמין''

מאות משתתפים הגיעו לישוב עלי להשתתף באזכרה לרס''ן אלירז פרץ, גיבור ישראל שנהרג בהתקלות עם מחבלים ברצועת עזה.המשנה לרוה"מ משה (בוגי) יעלון דיבר על ערכי הרוח וההתיישבות שהנחו את דרכו של פרץ ז''ל וקרא שלא לפגוע בביתו בשכונת היובל.מרים פרץ אמרה כי:''הקשר לעם ולארץ, הוא השליחות שלנו''.

עמיעד טאוב 06/05/2010

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

''עשה אותי כלי לשליחותך'' קרא רס''ן אלירז פרץ ז''ל מידי יום בתפילותיו עד שנהרג לפני כחודש וחצי בהתקלות קטלנית עם מחבלים ברצועת עזה.

אורח חייו ואופיו של הקצין המבטיח שהיה גם אח שכול כמו גם ההתנהלות האצילית של משפחתו שימשו מאז מותו למעין ''מורי דרך'' לקשר של עם ישראל לעמו ולארצו.

אמש נערכה בישוב אלי אזכרה לזכרו בהשתתפות רבניו מפקדיו אישי ציבור וחבריו שנשאה את הכותרת הכל כך הולמת את מסלול חייו של פרץ:''עשה אותי כלי לשליחותך''.

המשנה לרוה"מ והשר לעניינים אסטרטגיים, משה (בוגי) יעלון דיבר על הערכים שהובילו את פרץ ז''ל ואמר כי:'' מדינת ישראל נחשפה מאז מותו של אלירז לדמותו הייחודית ולערכי הנצח שהנחו את דרכו ושלמענם היה מוכן להקריב את נפשו, הציבור נדהם מאמיתות היסוד שהנחילה מרים לבניה שהן אמיתות היסוד של בסיס קיומנו".

יעלון התייחס לדרישת ''שלום עכשיו'' לפנות את ביתו של פרץ ו-11 בתים נוספים בשכונת היובל ואמר כי אסור לפנותם:"המקרה אינו מקרה של מקום שהוקם שלא כחוק בדיוק כמו בחרשה בברוכין ובנווה צוף המדובר במקומות שהוקמו באישור גורמים מוסמכים ואני אפעל להסיר את חרב הספקות מעל ראשי התושבים''.

יעלון גם תקף את פעילות האנרכיסטים בבילעין ונעלין ואת תקיפת חיילי צה''ל וקרא לצבא ולמשטרה לפעול ביד קשה כנגד כל גילוי אלימות.

תת אלוף נועם תיבון, שהיה מפקדו של פרץ ז''ל אמר כי אלירז הינו דוגמא ל:''אנשים שסיפורם האישי הפך לסיפור לאומי-סיפורה של המדינה. כך נבנתה ונבנית מדינת ישראל".

תיבון סיפר כיצד רצה אלירז לתרום את חלקו בהגנת הארץ וסיים בכך "שאכן אלירז נלחם והגן על הארץ שלנו בגופו"

אמו של אלירז ששכלה שני בנים בשירות הצבאי ועלתה לשאת דברים שאלה בתחילת דבריה "מה יש בבית הזה שאם צריכה לקבור את בניה-למה אני צריכה לשלם ? כבר שילמתי!!!" "איזו שליחות הקב"ה רוצה ממני רוצה מכולנו?, אומרים לי שזו מחירה של מלחמה, אבל הבנים שלי ידעו, שזהו גם מחיר השלום"

מרים סיפרה על ילדותם של אוריאל ואלירז בשארם אשייך וכיצד ביום הפינוי היא ביקשה מהם לא להביט לאחור "יש לנו ארץ גדולה ורחבה ,נבנה לנו בית חדש".

את דבריה סיימה מרים בתשובה לשאלה בה פתחה-''לימוד והעמקה בברור הקשר שלנו לעם הזה ולארץ הזאת. זו השליחות שלנו''.

שלומית אלמנתו של אלירז חתמה את הערב וסיפרה על הרגע בו הפך אלירז מאיש אחד לאלפי אנשים הנושאים את דמותו ואומר חייו עמהם.