"ברק מתכוון להתיר חילול שבת בגלי צה"ל"

ח"כ אורי אריאל ייפגש בקרוב עם שר הביטחון אהוד ברק, כדי לדון על כוונתו לאשר פקודת מטכ"ל שתתיר חילול שבת בגלי-צה"ל. אריאל הדגיש כי הפגישה עם השר ברק נועדה כדי "להציג את עמדתנו הנחרצת בנושא ולנסות להגיע להסכמה על פקודה שתיתן מענה לעניין גם מבחינה דתית"

טולי פיקרש 01/06/2010

(צילום: אורח)

ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) ייפגש בקרוב עם שר הביטחון אהוד ברק, בתיווכו של שר החקלאות שלום שמחון, מקורבו של ברק, כדי לדון על כוונת שר הביטחון וצה"ל לאשר פקודת מטכ"ל שתתיר חילול שבת בגלי-צה"ל.

כידוע, בצה"ל נאסר חילול השבת אלא לצורכים מבצעיים הכרוכים בפיקוח נפש. בחודשים האחרונים, לאחר פניית הפורום המשפטי למען ארץ ישראל וח"כ אריאל בנושא, נערכה בצה"ל עבודת מטה בנושא ולאחרונה פורסם כי בכוונת הרמטכ"ל לחתום על פקודות חדשות שיחייבו את החיילים המשרתים בתחנה לחלל שבת וזאת למרות שגם לדעת הרבנות הצבאית הראשית אין מדובר בפיקוח נפש.

מאחר וחבר הכנסת אריאל היה ממגישי הפניה הראשונית אל שר הביטחון בנושא חילול השבת בגלי-צה"ל, הביע אריאל תמיהה על הפרסום: "חיוב חיילים בסדיר לחלל שבת שלא לצורך אינה מקובלת ופוגעת בערך השבת בכל רחבי צה"ל. הפגישה עם השר ברק נועדה כדי להציג את עמדתנו הנחרצת בנושא ולנסות להגיע להסכמה על פקודה שתיתן מענה לעניין גם מבחינה דתית", הדגיש אריאל.