אסירים עמנואל בעתירה לבג"צ: מאסרנו בלתי חוקי בעליל

שניים מ"אסירי עמנואל" חיים שטרן והרב ישראל סבינר תושבי עמנואל, הגישו עתירה בהולה לבג"צ לשחררם לאלתר ממאסר. עורך דינם אביעד ויסולי טוען כי מאסרם לא נעשה באופן חוקי.

עידן הראל 20/06/2010

(צילום: עידן הראל)

שניים מ"אסירי עמנואל" חיים שטרן והרב ישראל סבינר תושבי עמנואל, הגישו עתירה בהולה לבג"צ לשחררם לאלתר ממאסר.

עורך דינם אביעד ויסולי שהגיש את העתירה טוען כי מאסרם לא נעשה באופן חוקי, וכי טרם ההחלטה על ביזיון בית המשפט, בג"צ היה חייב לשמוע כל אחד מההורים ולהעיד אותם.

 בעתירה הבהולה שהגיש עו"ד אביעד ויסולי הוא טוען כי "המבקשים לא הוזמנו לבית המשפט טרם מתן פסק הדין הסופי בעתירה וקולם וטיעוניהם לא נשמעו, קרי: לא ניתן להם יומם בבית המשפט. לא בתחום העובדתי, ולא בתחום המשפטי.

עו"ד ויסולי קובע עוד "שבג"ץ חרג מסמכותו כאשר ציווה על מאסרם של המבקשים מבלי לקיים את התנאים המוקדמים לכך מבחינה ראייתית - עובדתית בהלכת מוניות הדר; כאשר פסק מבלי לתת למבקשים את יומם בבית המשפט בטרם ניתן פסק הדין; וכאשר דן, פסק והורה על מאסר המבקשים בעניין שאינו נמצא כלל בסמכותו עפ"י חוק יסוד: השפיטה, אלא בסמכותם של בתי משפט אזרחיים".

עו"ד אביעד ויסולי מחיפה שנחשב למומחה בנושא מעצרים, בעיקר בקרב פעילי ימין ומתנחלים, קיבל על עצמו לייצג את העותרים בהתנדבות לאור העוול המשווע שבהחלטת בג"צ, כדבריו.