מניפי השלטים הוחזרו להסדר

בעקבות בקשה שהגיש איגוד ישיבות ההסדר לצה"ל ולאחר שהתנצלו הוחלט להחזיר למסלול ההסדר את אחיה מלמד ומלכיאל הורוביץ, שני החיילים שהיו מעורבים בהנפת השלט נגד פינוי יישובים בגדוד נחשון והודחו מהמסלול לאחר האירוע.

עידן הראל 28/06/2010

(צילום: אורח)

השבוע, הוחלט כי שני החיילים שהודחו ממסלול ההסדר לאחר שהניפו שלט נגד פנוי יישובים בגדוד נחשון, יחזירו למסלולם המקורי. שני החיילים, אחיה מלמד ומלכיאל הורוביץ, הודחו לאחר האירוע ממסלול ההסדר והועברו לשירות כלל צה"לי.

באפריל 2010, פנו שני החיילים לראש אכ"א בבקשה להחזירם למעמד ההסדר. לאחר שאיגוד ישיבות ההסדר השקיע מאמצים רבים בנידון ופנה באופן רשמי לגורמים שונים בצה"ל, הוחלט השבוע כי שני החיילים יחזרו למסלול ההסדר. במכתב שנשלח על ידי אל"מ גדי אגמון, מפקד מיטב לאיגוד ישיבות ההסדר הודיע אגמון כי בצה"ל החליטו לענות לבקשתם ולהחזיר את החיילים אחיה מלמד ומלכיאל הורוביץ למסלול ההסדר.

אגמון ציין כי ראש אכ"א קיבל את המלצתו להחזיר את שני החיילים למעמד "הסדר" ולאחר מכן הם ישובו ללימודים בישיבתם באלון מורה במסגרת המסלול. עוד נכתב: "בשל רצוננו להכיר בשיתוף הפעולה עם איגוד ישיבות ההסדר וכן בשל התרשמתי העמוקה מכנות החיילים, מצאנו לנכון לאפשר חזרתם למסלול".

מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר, איתן עוזרי: "אנו מברכים על החלטת הצבא לאפשר את החזרתם של התלמידים למסגרת ההסדר. ההחלטה מבטאת את הקשר האיתן בין ישיבות ההסדר לצה"ל הנמשך כבר למעלה מעשרות שנים".

בעקבות ההחלטה להחזיר את החיילים למסלול, פנה הרב אליקים לבנון, רב היישוב וראש ישיבת אלון מורה, לאיגוד ישיבות ההסדר והודה להם על פעילותם להחזרת החיילים למסלול. במכתב ששלח היום נכתב: "נתבשרנו על ידכם ששני החיילים אשר הועברו למסלול של שלש שנים, חוזרים בקרוב למסלול ההסדר וללימוד בישיבה. בשם שניהם, אחיה ומלכיאל, ובשם הר"מים והתלמידים, הנני מודה לכם על המאמץ הרצוף אשר נעשה לשם כך".

הרב הוסיף כי: "השעות הרבות אשר הקדישו הרבנים, עובדי הנהלת האיגוד, ועמם המנכ"ל, איתן עוזרי והסמנכ"ל אליעזר דויטש, כדי להחזיר את שני חברינו למסגרת ההסדר, נעשו מתוך מסירות ותבונה, ובסופו של דבר אכן הביאו להבשלת הפרי. יישר כחכם". לסיום כתב: "אנו מאמינים שבעתיד אפשר יהיה להתרכז בעבודת הקדש של העצמת כבוד התורה ולימודה, יחד עם חיזוק אנשי החיל, להוספת קידוש ה' בעולם".