ניסיון נוסף לאיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי

יו''ר הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ ויו''ר האיחוד הלאומי ח''כ יעקב כץ(כצל'ה)כינסו מסיבת עיתונאים בה הודיעו על הקמת פורום שיבנה רשימה משותפת לקראת הבחירות הקרובות.חלק מחברי הכנסת בסיעותיהם טענו כי כלל לא ידעו על הכינוס.

עמיעד טאוב 05/07/2010

(צילום: אורח)

בועדה לענין עובדים זרים בראשות ח''כ כץ כינסו היום אחר הצהריים יו"ר הבית היהודי, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ ויו"ר האיחוד הלאומי, יעקב כץ (כצל'ה) מסיבת עיתונאים בה הודיעו על כוונת 'הבית היהודי-מפד"ל החדשה' והאיחוד הלאומי לרוץ ברשימה משותפת בבחירות הבאות.

יו"ר הבית היהודי, שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ אמר במסיבת עיתונאים בירושלים כי "בשנים האחרונות הציונות הדתית מנסה לתרגם את כוחה בכל תחומי הציבוריות הישראלית גם לשדה הפוליטי. לא הצלחנו בכך, אבל החולשה הפוליטית של המפלגות הקטנות הביאה לכך שאם חפצי חיים אנו, חובה עלינו לחבור יחד חרף חילוקי הדעות, שניתן להתגבר עליהם. חילוקי הדעות בין הקצוות השונים בליכוד גדולים יותר מחילוקי הדעות בינינו".

השר הרשקוביץ הודיע כי להסכמות שהושגו עד עתה שותפים כל חמשת חברי הכנסת מהבית היהודי-מפד"ל החדשה ותקומה (אורבך, אורלב ואריאל) וכי הוא גיבש מסמך עקרונות המקובל על כל חברי סיעתו ואף הוסיף "מתוך הכרה בחשיבות האחדות הפוליטית במחנה הציוני-דתי, המסורתי והלאומי, התקיימו לאחרונה מספר פגישות בין נציגי האיחוד הלאומי והבית היהודי-מפדל החדשה. חברי כנסת משתי הסיעות החליטו להקים פורום משותף אשר יקדם איחוד פוליטי של הציונות הדתית והמסורתית לקראת הבחירות הבאות".

השר הרשקוביץ הדגיש כי מהלך זה נועד לקראת הבחירות הבאות ובשלב זה הבית היהודי היא חלק מהקואליציה והאיחוד הלאומי הוא חלק מהאופוזיציה.

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כ"ץ התייחס לאפשרות של הצטרפות האיחוד הלאומי לממשלה, ואמר: "האיחוד הלאומי יוכל לקחת חלק בממשלה במקרה שנתניהו יחליט על תום ההקפאה והדבר יגרום לפרישתה של מפלגת העבודה . אם רה"מ ירצה שנצטרף יש אפשרות שנגיע להסכמות על חלקנו ותפקידנו בממשלה".

לאחר מסיבת העיתונאים הסתבר כי לא כל חברי הכנסת בסיעות היו שותפים למהלך ח''כ בן ארי  וח''כ אריה אלדד טענו כי שמעו על מסיבת העיתונאים מכלי התקשורת. ח''כ בן ארי מהאיחוד הלאומי פרסם הודעה בה נכתב כי:''לצערי מודרתי מהיוזמה, אחדות הינה דבר חשוב אך ראוי שאנשי המפד''ל יפרשו ממשלת ההקפאה ולא יתנו את ידם למדיניות ההרס של נתניהו''.

גם מקורביו של ח''כ זבולון אורלב מסרו כי הוא אינו שותף מלא לעניין.לעומתם מסר ח''כ אורבך כי הוא מברך על המהלך:''אני מאמין גדול בשיחות האחדות ואמשיך לפעול בכל כוחי כדי שבבחירות הקרובות תתמודד הציונות הדתית ברשימה מאוחדת'' מסר אורבך.