פרסום ראשון:האם איגוד טניס השולחן יתחיל לפעול בשבת?

בהנהלת האיגוד העלו לאחרונה סקר במטרה לבחון אופציה להתחיל ולהפעיל את הליגות בשבת.יעקב בקר, נציג אליצור באיגוד טניס השולחן קורא להצביע ולהשפיע.מנכ''ל איגוד הטניס שולחן, דוד רומנו מסר לדתילי כי אין כל כוונה או רצון לקיים משחקים בשבת.

עמי שרון 24/11/2010

(צילום: אורח)

איגוד הטניס שולחן בישראל נמצא הרחק בשולי כותרות עיתוני הספורט אך הגיע למספר הישגים בשנים האחרונות שהאחרון בהם קרה בתחילת החודש הנוכחי אז ניצחה נבחרת הקדטיות של ישראל את נבחרת גרמניה בתוצאה 3:2 וזכתה באליפות סלובקיה הפתוחה.

באיגוד חברות גם מספר קבוצות דתיות שמודאגות מהניסיון של חלק מחברי האיגוד להעביר את משחקי הליגה לשבת.

השבוע העלו באתר איגוד הטניס סקר ובו שאלה בנוגע לקיום משחקי הליגות בשבת. עד עכשיו מתנגדים מרבית המצביעים (כ-60% מהמצביעים נכון לשעת כתיבת הידיעה)להזזת המשחקים לשבת אך הנציגים הדתיים באיגוד עדיין לא רגועים.

יו''ר אליצור קרית אתא, יעקב בקר מסר לדתילי כי הוא מודאג מהמגמה ומנסה לעודד את הציבור הדתי להצסיע בסקר על מנת למנוע מצב בו מוזזים המשחקים:''מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת ואנו לא ניתן להזיז את המשחקים ליום המנוחה היהודי''מסר בקר.

יצויין כי באיגוד מקיימים כיום תחרויות ליחידים בשבתות מה שמונע מספורטאים דתיים את האופציה להשתתף בהם אך עד כה לא נעשה כל ניסיון לגעת במועדי קיום הליגות.

דודי רומנו מנכ"ל איגוד הטניס שולחן מסר לדתילי את ההבהרות הבאות:
1.אין שום מגמה או רצון מצד איגוד הטניס שולחן לקיים משחקי ליגה בימי שבת. התחרויות שמושחקות בימי שבת הם פרטיות ולא בארגון או בחסות האיגוד.
2.הסקר הוא סקר חודשי שלא מצביע על שום מגמה, אלא פשוט סקר, פשוטו כמשמעו.
3.איגוד הטניס שולחן מכבד את כל שכבות האוכלוסייה,חרדים דתיים וחילוניים כאחד, ולכן לא מקיים תחרויות רשמיות בימי שבת ובחגים