בעקבות הפיגוע בירושלים: שגריר בריטניה תורם לארגון זק"א

בטקס צנוע שנערך ביום שישי בביתו של שגריר בריטניה בישראל, העניק השגריר ליחידת הצוללים של זק"א מכשיר 'סקוטר' חדיש ואיכותי המשדרג ומשכלל באופן משמעותי את יחידת הצוללים.

ליאת עפרי 30/03/2011

(צילום: אורח)

dir="rtl">יומיים בלבד לאחר שמתנדבי זק"א פעלו בזירת הפיגוע בירושלים בו נהרגה אזרחית בריטית הגברת מרי ג'ין גארדנר בת 59, החליט שגריר בריטניה בישראל מר מת'יו גולד להעניק מכשיר 'מציל חיים' ליחידת הצוללים של ארגון זק"א, כהוקרה על מאמצי מתנדבי זק"א להציל את חייה של גב' ג'ין, אשר נפצעה קשות בפיגוע ונפטרה לאחר מכן בבית החולים.

במהלך הטקס שנערך בבית השגרירות ברמת גן, הדגים קמב"צ יחידת הצוללים רועי רחמים בבריכת השחייה הפרטית הממוקמת בחצר הבית את פעילות ויעילות הסקוטר.

השגריר מר מת'יו גולד, אמר: "אנו רואים חשיבות מיוחדת לסייע לארגון זק"א, לצערנו רק השבוע נעזרנו במלאכה המיוחדת שהם עושים בשטח ללא הבדל דת מין גזע ולאום. המסירות הרבה והדביקות במטרה שיש למתנדבי זק"א זה המסר החשוב לכל בן אנוש בעולם."

חיים אוטמזגין מפקד היחידה, אמר "הסקוטר מאפשר לצוללים התקדמות מהירה על פני ומתחת לפני המים במהירות ובטיחות, ממקמים את הסקוטר צמוד למתנדב בעת הצלילה וכך אין צורך להפעיל כל מאמץ נוסף".