מי גנב צ'ק של 100 אלף דולר מבין אבני הכותל?

צעיר חרדי כבן 22 שנוהג ''לחטט'' בין אבני הכותל ולעיין בפתקים גילה השבוע צ'ק בנקאי בשווי 100 אלף דולרים שהטמין במקום עשיר אמריקאי וסירב להחזירו. אנשי הכותל פנו למשטרה על מנת שתחקור אך מעריכים כי המדובר בבחור שניסה לבצע מתיחה.

עמי שרון 04/08/2011

(צילום: עמיעד טאוב)

צעיר חרדי מירושלים החליט לנצל כיאות את השבוע שלפני תשעה באב ולהתמקד בחיטוט בין אבני הכותל, התפילות ככל הנראה סייעו בידו שכן לדברי הצעיר נמצא במקום צ'ק על סך 100 אלף דולרים שהטמין עשיר מארה''ב לפקודת ''הכותל המערבי''.

האברך התייעץ עם אביו שהפנה אותו לרב הכותל, הרב רבינוביץ' שטען כי הצ'ק שייך למקום אך הצעיר טען כי מאחר שעל הצ'ק לא הופיע סימון של ''למוטב בלבד'' התייעץ עם עורך דין שקבע כי הצ'ק שייך למוצא.

רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ, אישר כי אכן התקבלה במשרדו  פניה מאדם שטען שבנו מצא המחאה בסך של מאה אלף דולר בין אבני הכותל המערבי. לטענת האב, הבן עשה זאת מס' פעמים.

 "אנו מקפידים הקפדה יתרה בשמירה על פרטיותם של המתפללים, ובכלל זה חיסיון פתקי התפילה שמונחים בין אבני הכותל. אם יש אמת בסיפור, ואכן נלקח דבר מה מבין אבני הכותל, הרי שמדובר בתקלה חד-פעמית שיש להצטער עליה, ולדאוג שלא תישנה, אני מגנה כל ניסיון של פתיחת פתקים מנדבכי הכותל המערבי. יש בזה חילול שם שמים ופגיעה בקדושת הכותל המערבי". לשכת רב הכותל המערבי העבירה את הנושא לבדיקת משטרת ישראל.

במהלך היום טענו אנשי הקרן למורשת הכותל כי מדובר במתיחה של הצעיר וכי כלל לא נמצא במקום הצ'ק המדובר.