המשפחות שקיבלו צווי הרחקה מנהליים נפגשו עם חברי הכנסת

מקבלי צווי ההרחקה המנהליים והוריהם, נפגשו עם חברי הכנסת של האיחוד הלאומי ועם חברי כנסת מסיעת הליכוד. בפגישה נידונו דרכי פעולה נגד השימוש בצווים המנהליים ודרכי סיוע למורחקים.

אייל רותם 21/08/2011

(צילום: אורח)

נציגי המשפחות של מקבלי צווי הגירוש המנהליים נפגשו עם חברי כנסת מהאיחוד הלאומי ומהליכוד. בישיבה עם חברי הכנסת אורי אריאל ואריה אלדד מסיעת האיחוד הלאומי, בה השתתפו גם אורית סטרוק יו"ר ארגון זכויות האדם ביש"ע ושבח שטרן, יו"ר מרחב ישע בליכוד, סיפרו נציגי המשפחות על התחושות הקשות המלוות אותם בעקבות קבלת צווי הגירוש, ועל המחיר המשפחתי והכלכלי אותן משלמות משפחות המורחקים.
סבה של איילת-השחר הכהן, יוסי בן אהרן, מי שהיה מנכ"ל משרדו של ראש הממשלה יצחק שמיר, השתתף אף הוא במפגש, והלין על "העוול המשווע בשימוש בצווים המנהליים שכוחם מגיע מתקנות החירום של המנדט הבריטי".

"אני מרגיש שצו ההרחקה שקיבל עקיבא בני, הוא גם צו הרחקה בשבילנו. ההתנהלות האטומה שמאפשרת לפגוע בילדינו באופן חסר תקדים, מרחיק אותנו במובן מסויים מהחברה הישראלית, מכל מה שאנחנו מאמינים בו", אמר אברהם הכהן, אביו של עקיבא הכהן שמשפחתו נאלצה לעזוב את ביתה בצו גירוש מנהלי זו הפעם החמישית בשנים האחרונות.

חבר הכנסת אריה אלדד אמר כי הוא פועל עם חברי כנסת מסיעות אחרות, לתיקון חוק תקנות החירום שעבר בקריאה ראשונה, באופן שיטיל מגבלות משמעותיות על יכולת מתן צווים מנהליים, ועל מנת להפריד בין ישראלים לשאינם ישראלים בנוגע לשימוש בצווים מנהליים. בישיבה הוחלט על הקמת פורום הורי המורחקים שיפעל במישור הפרלמנטרי.

חבר הכנסת אורי אריאל המליץ למקבלי הצווים להגיש בקשות לקבלת דמי מחייה ומגורים, בשל ההוצאות הכבדות הנוספות שנחתו על כתפיהם ללא כל הצדקה.

בהמשך שוחחו נציגי המורחקים עם חברת הכנסת ציפי חוטובלי מהליכוד. יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, שהיה אמור להשתתף במגש עם המשפחות ונאלץ לבטל את השתתפותו קיים היכרות קצרה עם המשפחות, והביע נכונות לסייע.