עולים חדשים מארה"ב לצה"ל

על סיפון מטוס הג'מבו של ארגון "נפש בנפש" בשיתוף הסוכנות היהודית וידידי צה"ל בארה"ב (FIDF) שנחת הבוקר בנתב"ג היו 360 עולים חדשים מצפון אמריקה. 104 מתוכם, מספר חסר תקדים, הם צעירים וצעירות (61 בנים ו-43 בנות, טווח גילאים: 18-22) שיתגייסו בקרוב לצה"ל.

עטרת זרביב 17/08/2011

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

360 עולים חדשים הגיעו לארץ בשיתוף הסוכנות היהודית וארגון "נפש בנפש", הצעירים עולים לישראל במסגרת תכנית גרעין צבר של תנועת הצופים ובשיתוף המשרד לקליטת העלייה. יו"ר תנועת הצופים, אלי בן יוסף, הצטרף אל הצעירים בטיסה.
 
מיד עם ירידתם מן המטוס זכו הצעירים לקבלת פנים אישית מצד השרה לקליטת העלייה, סופה לנדבר, שפנתה אל הצעירים ואמרה: "העלייה ארצה של צעירים כמוכם שמתגייסים לצבא, מחזקת לא רק את החוסן הביטחוני של המדינה אלא גם את חוסנה הלאומי. המשרד לקליטת העלייה שבראשותי ימשיך לתמוך בתנועת הצופים אשר בתפוצות כדי לחזק את הזיקה של הצעירים לישראל ולשפר את קליטתם לאחר עלייתם ארצה".
 
מארגון "נפש בנפש" נמסר כי רובם המוחלט של החיילים בטיסת העולים מבקשים לשרת ביחידות קרביות. בקרב הבנים נרשם ביקוש גבוה ליחידות התנדבותיות כגון דובדבן, סיירת מטכ"ל, שייטת 13, צנחנים, סיירת צנחנים וקורס טיס. בקרב הבנות השירות המועדף הוא ביחידת עוקץ, קורס חובשות, מש"קיות נפגעים, מש"קיות חינוך ומדריכות קליעה.