ננעל חג הכלייזמרים ה-24 בצפת

פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ה-24 ננעל אמש לאחר שלושה ימים חגיגיים ומייד נפתח פרויקט כיתות האמן 'קלרינט וכליזמר בגליל'. עשרות אלפים השתתפו מדי יום בשלל האירועים המיוחדים בעיר שכללו מעל 100 מופעים שונים.

עטרת זרביב 18/08/2011

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">לאחר סיום פסטיבל הכליזמרים ה-24, שלושה ימים של חגיגות ומוזיקה נפתח פרוייקט כיתות האמן 'קלרינט וכליזמר בגליל'. באירוע נעילת הפסטיבל בכיכר שדה השתתפו עשרות אמנים והרכבים מארץ ומהעולם, ביניהם תלמידי פרויקט כיתות האמן שנפתח אתמול, במופע הצדעה מיוחד לאמן גיורא פיידמן החוגג השנה 75. ראש עיריית צפת אילן שוחט בירך את פיידמן ציין בדבריו את חשיבותו הרבה של פיידמן והשפעתו על מוסיקת הכליזמרים ברחבי העולם ועל פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי בצפת.

"פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי ופרויקט כיתות האמן הינם מוקד משיכה למאות אלפי אנשים מהארץ ומהעולם שמבקרים בצפת ונחשפים ליופייה ולייחודיותה של העיר" אמר יו"ר הפסטיבל יגאל שטרית, "הפסטיבל שננעל אמש היה אחד היפים והמוצלחים שידעה העיר עם עשרות אלפי חוגגים ותגובות נלהבות ונרגשות, כולנו תקווה שההצלחה והעשייה תימשך גם בהמשך הדרך". פרויקט כיתות האמן הבינלאומיות 'קלרינט וכליזמר בגליל' יתקיים בצפת בשבוע הקרוב בהשתתפות עשרות אמנים ותלמידים מרחבי העולם, אשר ינגנו יחדיו מדי ערב במופע חגיגי בכניסה חופשית לקהל.

בין האמנים הרבים שהופיעו בימי הפסטיבל על פני שמונה במות בין הסמטאות העתיקות של העיר צפת היו הרכבים ואמנים מיוחדים רבים מחו"ל ואמנים ישראלים רבים) ביניהם גם קובי אפללו, אהרון רזאל, אייל שילוח,יונתן רזאל, ארז לב ארי, חיליק פרנק, מירל רזניק, דניאל זמיר, עדי רן, מוסה ברלין, אריאל זילבר, סיני תור, התזמורת האנדלוסית מעלות, חנן בר סלע, להקת 'לכתחילה', ג'ימי לויד, מופע מיוחד של עשרות נערות המשתתפות במחנה מוסיקלי, הרכבי נשים 'כליזמריות', ועוד רבים אחריםבנוסף להופעות הרבות התקיימו במהלך ימי הפסטיבל סיורים מיוחדים בעיר, סדנאות ברוח 'צפתית' של קבלה ונשמה יהודית, סיורים בשיתוף קק"ל, מופעים ליליים ומתחם אירועי ילדים, בהם השתתפו אלפים רבים של מבקרים שהתרשמו מיופייה המיוחד של העיר.

"מדי שנה פסטיבל הכליזמרים הולך ומשתבח, עם צוות נהדר ששקד ימים כלילות על ארגון הפסטיבל, עם תכנים חדשים, אמנים רבים, שני מנהלים אמנותיים, במות חדשות, פעילויות ברחבי העיר, אני גאה להיות בראש חגיגה כזו ומבקש להודות מקרב לב לכל מי שנטל חלק בעשייה הגדולה והמפוארת הזו של חגיגת מוסיקת נשמה יהודית אמיתית. רגע לאחר נעילת הפסטיבל וכבר אנו עם הפנים קדימה לפרויקט כיתות האמן שנפתח אתמול וכמובן לפסטיבל הכליזמרים הבא לחגיגות חצי היובל לפסטיבל הכליזמרים הבינלאומי בעירנו"  סיכם ראש עיריית צפת, אילן שוחט את הפסטיבל.