חה"כ שאול מופז: "מי שקובע בשנים האחרונות את סדר יומה של ישראל בדרום הארץ הוא החמאס"

במושב 'לוחמה בטרור- עשור לפיגועי 11 בספטמבר' שהתקיים ביום הפתיחה של הכנס הבינלאומי ה-11 של המכון למדיניות נגד טרור במרכז הבינתחומי הרצליה בנושא השפעות הטרור הגלובלי אמר מופז כי לישראל "אפס לגיטימציה בעולם"

אייל רותם 14/09/2011

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">"הדרך הטובה ביותר להילחם בטרור היא לרדוף ללא לאות אחר מנהיגיו. לא לתת להם יום ולא לילה. ממשלת ישראל שחקה את כושר ההרתעה של מדינת ישראל. יותר מכך- היא מאפשרת בשנתיים וחצי האחרונות לארגון טרור לקבוע את סדר יומה, במקום להילחם בו בכל כוחה. מי שמחליט עבור תושבי דרום הארץ מתי יכנסו למקלטים, מתי ילכו למסיבות, מתי ילכו לחתונות- הוא ארגון החמאס. לא צה"ל ולא ממשלת ישראל". כך אמר היום רא"ל במיל' ושר הבטחון לשעבר חה"כ שאול מופז.

 "הבעיה של ממשלה זו היא שהיא איבדה את כל הלגיטימציה שהייתה לה בעולם וכיום מצטיירת ככובשת, שלא רוצה לממש את חזון שתי מדינות לשני עמים. ממשלת ישראל טוענת שהיא עומדת "עמידה איתנה" אך למעשה היא אינה עושה דבר והחליטה שלא להחליט".

 לדבריו, על ישראל לבצע מספר פעולות חשובות- לשמור על הסכמי השלום עם מצרים וירדן; לא לאפשר לחמאס לקבוע את סדר היום שלה בדרום הארץ; ללכת לתהליך בילטראלי עם הפלשתינים. "אם נתניהו היה עושה זאת, כפי שהמלצתי לו מספר לא מועט של פעמים, ניתן היה להגיע להסדר גבולות בתוך שנה, אך לנתניהו אין אומץ לכך".  ולבסוף- להתנצל בפני טורקיה ולשמור על היחסים עמה בכדי שלא להפכה למדינת אויב".

בנוסף לחוסר האומץ של נתניהו, האשים אותו מופז גם בדרדור יחסי ישראל עם ארה"ב ולדבריו הוא "עשה את כל הטעויות האפשריות בכל הצמתים אליהם הגיעו היחסים".

  פרופ' משה ארנס, לשעבר שר הבטחון, קבל כנגד שיח "הלגיטימציה למלחמה בטרור", וטען שמדינה לא צריכה לגיטימציה כדי להילחם בטרור. לחימה כזו היא לגיטימית ואף הכרחית ודו"חות כגון אלה של גולדסטון אינם מקובלים עליו. בהקשר לכך, אל לישראל להתנצל בפני טורקיה על מעשיה; היא ניסתה להגן על עצמה וזוהי זכותה הלגיטימית.

 פרופ' ארנס הביע את הסתייגותו לגבי העובדה שהעולם נוקט כלפי ישראל בסטנדרט כפול- מה שמותר לארה"ב באפגניסטן אסור לישראל נגד הטרור בפלשתינים.