'מתיסיהו' הזמר החילוני?

הזמר מתיסיהו מילר, הזמר החסידי הבינלאומי גילח את זקנו ופיאותיו ופרסם ברשת את הסטאטוס: "אין יותר כוכב רגאיי חסידי" וצירף את תמונת פניו המגולחות.

כתב דתילי 14/12/2011

מה עובר על הזמר החסידי הבינלאומי 'מתיסיהו'?

האתר בחדרי חרדים חושף כי השבוע התעוררו אלפי מעריציו של מי שמוכר כראפר החסידי הטוב בעולם - מתיסיהו (מתתיהו שאול מילר), ונדהמו למצוא תמונות שפרסם האיש בחשבון הטוויטר שלו, כשהוא מגולח פאות וזקן, ובאחת מהן חבוש כיפה בוכרית.

בהודעה שצורפה לתמונות המפתיעות, ציטט מתיסיהו משפט מאחד משיריו הידועים, שכתב בהיותו חסיד. תרגומו החופשי של המשפט לעברית: "בהפסקה של יום אני מחפש אותך בזריחה, כאשר הזרם מגיע, אני מאבד את התחפושת שלי".

מאוחר יותר פרסם הראפר וידוי ארוך ומבולבל, ובו הסביר את מעשיו באופן סתום ולא ברור. וכך הוא כותב:

"הבוקר פרסמתי את תמונתי בטוויטר, אני לא עוד סופר סטאר רגאיי חסידי, "סליחה חברים, אך כל מה שתקבלו זה אותי ללא תארים. כשהתחלתי להיות דתי לפני עשור זה היה תהליך טבעי וזו הייתה בחירתי לערוך מסע לגילוי שורשי ולגילוי הרוחניות היהודית, לא דרך ספרים אלא דרך החיים האמיתיים...  "בשלב מסוים הרגשתי צורך לאמץ רמה גבוהה יותר של רוחניות ודת כדי לקבל את האמת המוחלטת. "הרגשתי שכדי להפוך להיות אדם טוב עלי לאמץ חוקים רבים או שאתפרק. אני עכשיו מרגיע את עצמי, בוטח בטוב ובשליחותי האלוקית. "תתכוננו לשנה מדהימה ומלאה במוזיקה שרק תעשה לכם טוב. ומי שמוטרד מפני הערומות, אל תדאגו לא ראיתם עדיין את שערות פני האחרונות".

 אתרי המוזיקה בארה"ב דיווחו על השינוי הקיצוני שחל בזמר, ולאיש בינתיים אין הסבר ברור למה שהתחולל אצלו. כך גם טוענים כמה ממקורביו, שאף שנטש, לדבריו, את החסידות הוא לא נטש את אמונתו והינו שומר מצוות.

עם הפירסום של התמונות החדשות, רבים ממעריציו נדהמו מכך שגילח את זקנו ואת פאותיו, שהיו עד כה חלק מתדמיתו, וסייעו לזמר בכוונתיו המוצהרות לקדש שם שמים ברחבי העולם.עם זאת, גם בעבר, היו שביקרו את העובדה שהזמר הופיע בפני קהל מעורב ושר שירים שלא כולם תאמו את רוח היהדות.

אחד ממכריו הגיב: "מהרגע שמתיסיהו עזב את חסידות חב"ד, הוא החל ליפול במדרון. הצעד הזה היה צפוי". מתיסיהו השתייך בעבר לחסידות חב"ד. לפני כ-3 שנים נטש את החסידות והודיע שהינו מצטרף לחסידות קרלין. מתיסיהו נולד בניו-יורק בשם מתיו פאול, וחזר בתשובה לפני כעשור. דרכו המוזיקאלית החלה כשביקש להשתתף בתוכנית טלויזיה ולהציג בה את כישוריו המוסיקאליים.

באותה תוכנית, לא הסתירו תחילה הקהל ומנחי התוכנית, את זלזולם באברך המזוקן שעמד מולם. אך הזלזול התחלף לתמהון, ברגע בו פצח מתיסיהו בשירה. כישוריו המוסיקאליים גברו על חזותו, והקהל הרב עמד על רגליו והריע לזמר החדש שהתגלה. מאז, מתיסיהו פצח בקריירה מוזיקאלית מסחררת, כשהוא שומר על אורך חיים יהודי וחזות יהודית. כשעלה על הבמה במוצאי שבת היה פותח את הופעותיו בטקס הבדלה, וגם שיריו עסקו בתכנים ששאב מהעולם היהודי.

פורסם לראשונה בחדרי חרדים- http://www.bhol.co.il/article.aspx?id=35484