מזכ"ל האו"ם ציין את יום השואה בבית הכנסת

מזכ"ל האו"ם באן קי מון הגיע בשבת לבית הכנסת הגדול בניו יורק יחד עם עוד 47 נציגי מדינות באו"ם לתפילת שבת בסימן יום השואה הבינלאומי.

ליאת עפרי 26/01/2012

(צילום: אורח)

dir="rtl">בית הכנסת "פארק איסט" בלב מנהטן בניו יורק רגיל לארח אורחים רמי מעלה מהארץ ומהעולם, אבל לא בכל יום, נכנסים בשעריו לתפילת השבת - מזכ"ל האו"ם ונשיא העצרת הכללית של הארגון.

 בשעות הבוקר בשבת האחרונה, הגיעו מזכ"ל האו"ם באו קי מון ונשיא העצרת הכללית של הארגון, אל נאצר מקטאר, יחד עם עוד 47 נציגי מדינות באו"ם, לתפילת שבת חגיגית בבית הכנסת 'פארק איסט' במנהטן, שעמדה בסימן יום השואה הבינלאומי, שיצוין ביום שישי הקרוב.

 את פניהם קיבלו רב בית הכנסת הרב ארתור שנייר וסגן נשיא 'מצעד החיים' שלמה גרופמן מישראל, שאף העניק למזכ"ל האו"ם הזמנה אישית להשתתף ב'מצעד החיים' בפולין ביום השואה, שיעמוד בסימן 25 שנה למפעל.

 מתפללים שנכחו במקום סיפרו כי מזכ"ל האו"ם ונשיא העצרת הכללית ישבו כל התפילה, כשכיפה לראשם בשורה הראשונה מול ארון הקודש. נשיא העצרת הכללית אל נאצר מקטאר, מוסלמי אדוק, אף דיבר בפני המתפללים על חשיבות יום הזיכרון הבינלאומי לשואה. "זה היה מחזה לא שגרתי ומאוד מרגש", ציינו.

 סגן יו"ר 'מצעד החיים' איש העסקים שלמה גרופמן מישראל, שאף התכבד בקריאת ההפטרה, גילה כי השנה יעמוד המצעד בסימן 25 שנה למפעל, כאשר במוקד- מפגש היסטורי ומרגש בין המצילים לניצולים שעוד נותרו בחיים, מכל רחבי העולם. "איראן ונשיאה הם ה'היטלר' של דורנו. 'מצעד החיים' מבטיח כי לעולם לא נשכח את השואה האיומה", הדגיש.