הרב רונצקי:''הרבנים הראשיים ניסו לכפות עליי למנות רבנים שלא שירתו בצה''ל''

הרבצ'ר לשעבר, הרב אביחי רונצקי חשף היום כי הרבנים הראשיים ניסו לכפות עליו עם כניסתו לתפקיד הרבצ"ר למנות לחטיבות הלוחמות רבנים מטעמם על שאינם שירתו בצה"ל. "כאשר לא נענתי להם הם פשוט קמו ואמרו הפגישה הסתיימה, הייתי בהלם".

עמי שרון 30/01/2012

(צילום: אורח)

על רקע המאבקים סביב חוק טל והיוזמה להעמידו בראש רשימה משותפת לבית היהודי ולאיחוד הלאומי בבחירות הקרובות התראיין היום הרבצ''ר לשעבר, הרב אביחי רונצקי לרדיו גלי ישראל וחשף מסכת לחצים לכאורה שהופעלה עליו עם מינויו לתפקיד ע''י הרבנים הראשיים.

במהלך הראיון סיפר הרב רונצקי כיצד ניסו לכפות עליו הרבנים הראשיים עם כניסתו לתפקיד הרבצ"ר למנות לחטיבות הלוחמות רבנים מטעמם על שאינם שירתו בצה"ל "כאשר לא נענתי להם הם פשוט קמו ואמרו הפגישה הסתיימה, הייתי בהלם". סיפר הרב.

לאחר מכן ציין הרב כי לאור העובדה שלא הקשיב אז לרבנים פעלו אנשי ש"ס למנוע את בחירתו לרב הראשי לפתח תקווה "אמרו לי שלא הקשבתי לרבנים אז וגם אמרו שאני שרתתי בצבא זמן רב מידיי וציוני מידי".

לאור העובדה כי אנשי המפד"ל נכנעו ללחץ מצד ש"ס וכדי לא להכשיל דיל ארצי בין ש"ס והמפד"ל אמר הרב רונצקי "הדבר מלמד על הנהגה ללא עמוד שדרה". בסופו של הראיון לא שלל הרב הצבאי לשעבר את האפשרות שיעמוד בראש הצינות הדתית בעתיד.