הרב חיים דרוקמן למתגייסים: "זכות גדולה לשרת בצה"ל"

חתן פרס ישראל הטרי וראש ישיבת ההסדר אור עציון-הרב חיים דרוקמן יחד עם ראשי איגוד ישיבות ההסדר ליוו את תלמידי הישיבות המתגייסים השבוע לצה"ל במסגרת גיוס מרץ. הרב דרוקמן למתגייסים: " זו זכות גדולה לשרת בצה"ל ולהיות שותפים בביטחון של עם ישראל בארצו".

עמי שרון 14/03/2012

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

השבוע נערך גיוס בני ישיבות ההסדר לצה"ל. כ-750 תלמידים מישיבות הסדר בכל רחבי הארץ יחלו מחר את שירותם הצבאי כאשר 78.6% מהם בתפקידים קרביים. אתמול (ב') , הגיע חתן פרס ישראל וראש ישיבת ההסדר אור עציון הרב חיים דרוקמן לבקו"ם על מנת לחזק את התלמידים לקראת גיוסם לצה"ל. יחד איתו הגיע ללוות את התלמידים סמנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר אליעזר (לייזו) דויטש.

הרב דרוקמן זכה בשבוע שעבר בפרס ישראל למפעל חיים על תרומתו המיוחדת לחברה ולמדינה. הרב היה ממקימי ישיבות ההסדר המשלבות בין שירות צבאי ללימוד תורה, יזם והקים את הפנימיה הצבאית התורנית לפיקוד - הישיבה הגבוהה "אור עציון" והינו אחד מראשי ישיבות ההסדר.לפני שהחלו את מערך החיול, ליווה הרב דרוקמן את התלמידים ואמר: "זו זכות גדולה לשרת בצה"ל ולהיות שותפים בביטחון של עם ישראל בארצו. תלמידי ישיבות ההסדר עושים את הדבר מתוך מוטיבציה עמוקה, ראש גדול ומתוך הכרה שזו מצוותה של תורה". בסיום דבריו בירך הרב את התלמידים בברכת "צאתכם לשלום".

בקשר למצב בדרום אמר הרב: "המצב בדרום הארץ הינו בלתי נסבל ואני בטוח שלמדינה ישראל יש את היכולת להביא שזה ייפסק ואנשי הדרום בדומה לכל תושבי הארץ יחיו בשלום ובשלווה".

איתן עוזרי, מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר מציין כי המחזור הזה מאופיין במוטיבציה גבוהה לשירות קרבי ושירות משמעותי בצה"ל וכי ניתן לראות ישיבות בהן כל המחזור מתגייס לשירות קרבי. לדוגמא ישיבת נוה דקלים שבאשדוד אשר דרכה כ-32 תלמידים מתגייסים השבוע- כולם בתפקידים קרביים (נח"ל, צנחנים, שיריון,מודיעין וחיל הים ), ישיבת עכו דרכה ישתלבו בתפקידים קרביים כ-36 מתגייסים וישיבת ההסדר מצפה רמון.החודש, כ- 70 תלמידים ישתלבו בחטיבת הצנחנים, 80 בגולני, 80 בגבעתי, 40 תלמידים מתגייסים לנח"ל, 70 לכפיר, 40לאיסוף קרבי, 25 להנדסה, 80 לתותחנים, 100 לשיריון וכן עשרות לרבנות, ולתפקידים שאינם קרביים בחיל החינוך ובמודיעין.עוזרי מדגיש כי במחזור הזה נפתחו שני תפקידים חדשים בקרב בני ישיבות ההסדר: מכשור בחיל הים וביטחון מידע בחיל המודיעין כאשר לכל תפקיד מתגייסים יחד כקבוצה כ-15תלמידי ישיבות ההסדר.