שר הפנים בכנס רמלה: "אנחנו נאבקים מול ארגונים שמטרתם להציף את מדינת ישראל במאות אלפי אנשים לא יהודים",

שר הפנים ח"כ אלי ישי השתתף  בכנס רמלה החמישי בנושא בעיית העובדים הזרים ותופעת המסתננים לישראל ואמר :"אנחנו נאבקים מול ארגונים שמטרתם להציף את מדינת ישראל במאות אלפי אנשים לא יהודים". השר גם התייחס למטס והדגיש כי צביעותם של הפרובוקטורים המתריסים כנגד מדינת ישראל תטופל ביד קשה ונחושה וזאת לצד הרגישות המתבקשת".

עידן הראל 17/04/2012

(צילום: אורח)

לאחרונה התקיים כנס רמלה "בין ישראל לעמים" החמישי בנושא בעיית העובדים הזרים ותופעת המסתננים לישראל.

בכנס השתתף שר הפנים אלי ישי אשר התייחס למטס ואמר: "הנחתי את גורמי אכיפת החוק לנהוג ברגישות אך בנחישות מול הפרובוקטורים ממטס ההתרסה".

 השר ישי הדגיש כי בתיאום עם גורמי אכיפת החוק הורה להחזיר הפרובוקטורים לארץ מוצאם. השר ישי: "צביעותם של הפרובוקטורים המתריסים כנגד מדינת ישראל תטופל ביד קשה ונחושה וזאת לצד הרגישות המתבקשת. בתיאום עם גורמי אכיפת החוק הנחתי לפעול במהירות ולהחזירם לארצם".

cנושא מדיניות ההגירה אמר שר הפנים כי "אנחנו נאבקים מול ארגונים שמטרתם להציף את מדינת ישראל במאות אלפי אנשים לא יהודים".פעילים ומתנדבים בעמותות סיוע לפליטים אשר השתתפו בכנס תקפו את השר ישי על דבריו נגד הארגונים.

השר ענה להם כי "זה בפרוש מטרתם של חלק גדול מהארגונים וכי יש גם חלק שפועל במטרה להעניק להם עזרה הומנוטרית, והוא מברך על כך: "האדם נברא בצלם אנוש, ואתה מסייע לו, תבורך. אני אנושי בכך שאני שומר על המפעל הציוני של מדינת ישראל זה המאבק שלי".

עוד הציע השר לשקול ברצינות אפשרות של "מענק שחרור" למסתננים: "אני מקווה כי בסופו של דבר נצליח להוציא את כל המאגרים ממדינת ישראל גם תמורת תשלום למדינה שלישית. אני אומר שווה לנו "מענק שחרור". תקראו לזה מענק גירוש, מענק הוצאה".

השר ציין כי תהליך ההגירה מהווה תעשייה ששופכת כסף רב ולכן שווה לתקצב ולממן את חזרת העובדים הזרים למולדתם או לארץ אחרת. אתמול התקיים "כנס רמלה החמישי" אשר יעסוק במדיניות ההגירה במדינת ישראל. בכנס השתתפו אנשי ציבור, חברי כנסת רבנים אנשי מקצוע ואקדמיה במטרה לדון ולעסוק בנושא מורכב וחשוב זה.