קטמנדו:הישראלי הציל מטפס טורקי והביאו לבית חב''ד

נדב בן יהודה ויתר על חלומו לכבוש את פסגת האוורסט מאות מטרים ספורים מהפסגה, כדי להציל מטפס תורכי שנקלע למצוקה על ההר, לאחר שכל חבריו לטיפוס מצאו את מותם. הרב חזקי ליפשיץ, מנהל בית חב"ד קטמנדו, אירח מפגש מרגש בין השניים ואמר:''כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".

 

עטרת זרביב 23/05/2012

(צילום: אורח)

מפגש מרגש נערך אמש בבית חב"ד בקטמנדו כאשר הישראלי נדב בן יהודה, פגש את עידאן מטפס ההרים התורכי אותו הציל ויחד הם צפו בתיעוד החילוץ.

נדב ויתר על חלומו לכבוש את פסגת האוורסט מאות מטרים ספורים מהפסגה, כדי להציל את המטפס התורכי שנקלע למצוקה על ההר, לאחר שכל חבריו לטיפוס מצאו את מותם. נדב נשא על כתפיו את עידאן בן ה-46 מחוסר ההכרה, במשך שלוש שעות, על מנת להביאו לתחנה העצירה האחרונה של ההר, שם קיבל המטפס התורכי טיפול רפואי. במהלך החילוץ נשמטה הכפפה מאחת מידיו של נדב והוא סובל מכוויות קור.

הרב חזקי ליפשיץ, מנהל בית חב"ד קטמנדו, מסר כי "כולנו פה בבית חב"ד קטמנדו מתפללים כי אצבעותיו של נדב יבריאו. נחישותו של נדב להציל נפש אחת היא אות ומופת להתנהגות אנושית יהודית ואין ספק כי מתקיים בו בנדב הפסוק - כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".

הרבנית חני ליפשיץ , הביעה את תקוותה כי "אצילות הנפש שגילה נדב תזכה להכרה גם בקרב בני עמו של עידאן בתורכיה ותשנה ולו במעט את יחסם לישראל ולישראלים."