מוטי יוגב: "מתמודד לפריימריס תומך בבנט

סגן ראש מועצת בנימין, מוטי יוגב הודיע על התמודדותו לכנסת במסגרת הפריימריס למפד''ל ועל תמיכה בנפתלי בנט לראשות המפלגה: "מנהיגים שונים של המפלגה המפד"ל הישנה והחדשה גרמו לצמצום באמון הציבורי ולמציאות שבה אפילו יתכן ולא יעברו את אחוז החסימה"

עמי שרון 28/05/2012

(צילום: אורח)

dir="rtl">מוטי יוגב, סגן ראש מועצת בנימין, אל"מ (מיל') ומפקד מגלן לשעבר ומזכ"ל בני עקיבא בעברו, תושב דולב הודיע על התמודדותו בפריימריס של המפד''ל.

בהודעה מיוחדת שהוציא היום אמר יוגב: "הציונות הדתית התברכה בכל מישורי החיים. היא פועלת רבות בגרעינים התורניים בכל ערי ישראל, מהצפון עד הדרום. היא פועלת רבות בחינוך, הן בחינוך הציוני דתי והן בניסיון להעיר מהערכים שאנחנו מאמינים על כלל הציבור הישראלי. אנחנו ראשונים בהתגייסות לצה"ל ובקצונה, ראשונים במדע, ראשונים בפרס ישראל ובפרס ביטחון ישראל.רק במישור אחד נותרה הציונות הדתית משוסעת, מפולגת, וקטנה והולכת מיום ליום. במישור הפוליטי.

האישים שהם כולם טובים, אבל משום מה לא הצליחו לחיות בשלום זה עם זה, ומנהיגים שונים של המפלגה הבית היהודי והמפד"ל הישנה והחדשה גרמו לצמצום באמון הציבורי ולמציאות שבה אפילו יתכן ולא יעברו את אחוז החסימה.

לאור המציאות הזאת החלטתי עם ניסיוני בביטחון, בחינוך כמזכ"ל בנ"ע, במישור המוניציפאלי ובמישורים ארגוניים והתנדבותיים רבים, לרתום את עצמי מתוך תחושת אחריות גם במישור ולהתמודד בבית היהודי המפד"ל החדשה לרשימתה לכנסת ולהגביר בכך את האמון הציבורי.

מצאתי בהצטרפותו של נפתלי בנט להתמודדות הזאת בבית היהודי מייד תרמה להתעוררותם של צעירים שאלמלא אישיותו הכריזמטית לא היו בכלל מצטרפים למציאות הפוליטית הזאת, לאנשים רבים שכבר מזמן נטשו לליכוד. הצטרפותו של נפתלי בנט והעמדתו את עצמו כמועמד ליו"ר הרשימה יצרה גלים חדשים של הצטרפות הן בגלל אישיותו, ניסיונו הביטחוני מסירותו הרחב והן הכריזמטיות וכישוריו הם כבר מאיצים גם את ההתפקדות וכתוצאה מכך ועל מנת לעשות את המפלגה הזו שחשובה כ"כ לכולנו על כל ערכיה, הציוניים דתיים כגדולה ביותר וכמשפיעה על הקואליציה ולא כלא נספרת, החלטתי חוץ מהתמודדותי גם להצטרף ולתמוך בנפתלי לראשות הרשימה.

אני מקווה שיחד נצליח להגביר את האמון הציבורי לגרום להתפקדות רחבה בכל מגוון הציונות הדתית. מאנשי תורה ועבודה עד אנשי עולם הישיבות. מאנשי ההר עד אנשי השפלה, העיירות והערים, הקיבוץ הדתי וכל מרחבי הציונות הדתית להתפקד ולבוא וליצור יחד מפלגה מאוחדת וגדולה. יחד עם אנשי האיחוד הלאומי שאכן תהיה משמעותית שתשפיעה על הקואליציה בממשלה הבאה לתפארת הציונות הדתית במדינת ישראל."

מוטי יוגב נולד בשנת תשט"ו (1956), וגדל בנווה שאנן שבחיפה. שירת בתפקידי מ"פ, מג"ד ומח"ט בצנחנים וביחידות מיוחדות. היה מפקד יחידת "מגל"ן" אשר מתמחה בפעילות מעבר לקווי האוייב. למד בישיבת "מרכז הרב", וסיים תואר שני באוניברסיטת חיפה במדעי המדינה. 

שימש בתפקיד מזכ"ל תנועת הנוער "בני עקיבא" בין השנים תשנ"ט לתשס"ב. שימש כמ"מ מנכ"ל ויו"ר דירקטוריון של החברה לשיקום הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים. פעל רבות במאבק נגד ההתנתקות, ונפצע מאלימות שוטרים באירוע עמונה עד שנזקק לניתוחים ולטיפולים ממושכים. כיום הוא מתנדב בנושאי רווחה וחינוך.  נשוי לרחל, אב לתשעה, מתגורר ביישוב דולב שבמערב בנימין.