חוק טל פקע: גיוס ראשון של חרדים לצה"ל

למעלה מ - 100 חרדים התגייסו הבוקר לגדוד הנח"ל החרדי. מדובר בגיוס הראשון של חרדים לצה"ל מאז פקיעתו של חוק טל ב - 1.8.12. סך הכל התגייסו במחזור אוגוסט הנוכחי כ - 200 צעירים חרדים. מדובר על מחזור הגיוס הגדול ביותר בתולדות הגדוד.

עטרת זרביב 09/08/2012

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

טיפין טיפין הגיעו הבוקר צעירים חרדים לנקודות הגיוס ברחבי הארץ ומשם עלו על אוטובוסים ישירות לבקו"ם, שם יחלו את מסלול השירות הצבאי שלהם. מדובר בכ- 110 חרדים מכל רחבי הארץ שהתגייסו לגדוד הנח"ל החרדי. מספר זה מתווסף לכ - 90 צעירים חרדים שהתגייסו לגדוד לפני כשבועיים. סך הכל התגייסו במחזור אוגוסט הנוכחי כ - 200 צעירים- מספר המהווה את מחזור הגיוס הגדול ביותר בתולדות הגדוד.

הגיוס הבוקר הינו הגיוס הראשון של חרדים לצה"ל, זאת לאחר פקיעתו של חוק טל ב - 1.8.12. מאז החל הגיוס במסלול הנח"ל החרדי בשנת 1999 גויסו על ידי האגף הביטחוני-חברתי יותר מ - 4000 חיילים מהמגזר החרדי.

מנכ"ל ארגון הנח"ל החרדי, הרב צבי קלבנאו: "גדוד הנח"ל החרדי מהווה הצלחה חסרת תקדים בגיוס בני המגזר החרדי לצה"ל ובשילובם הראוי בתרומה למדינה. אנו בארגון הנח"ל החרדי מעניקים למתגייסים החרדים בצה"ל תמיכה וליווי ומאפשרים בשיתוף פעולה עם הצבא את השמירה על התנאים והמרכיבים החיוניים להצלחת המסלול בכל ההיבטים. המספרים של מחזור הגיוס הנוכחי מדברים בעד עצמם ומבטאים את המשך הגידול לאורך השנים במספר הצעירים החרדים שמתגייסים לצה"ל".