אופנהיימר מפרסם התנצלות בפני ועד מתיישבי שומרון

יריב אופנהיימר,קשר בין ועד מתיישבי שומרון ל'מרד החולצות' בחטיבת גולני ויתנצל באתר הבית של 'שלום עכשיו'

עטרת זרביב 19/08/2012

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

תחילת הסיפור לפני כשנה ביוני 2011. בתום טקס סיום מסלול ללוחמי גדוד 13 של חטיבת "גולני" שנערך ביום חמישי האחרון, פשטה קבוצה של כעשרה חיילים את המדים הרשמיים ונשארה בחולצת טריקו שעליהן נכתב: "גולני נלחם באויבים ולא מגרש יהודים". הורים רבים ובני משפחותיהם הצטרפו בתמיכה אל אותם חיילים וחיזקו את עמדתם, לפיה חיילים לא יפנו אזרחים יהודים מבתיהם. החיילים נשפטו על ידי מפקד חטיבת גולני, אלוף משנה אופק בוכריס, ששלח את אחד החיילים ל-30 יום בכלא הצבאי, שניים נוספים ל-20 ימי מחבוש וחייל רביעי ל-18 יום מחבוש. חלק מהחיילים קיבלו חנינה לאחר מספר ימים.

 האירוע נחשף לאחר שוועד מתיישבי שומרון הוציא תגובה מחזקת ללוחמים עם תמונות שהגיעו אליו מצלמת שהייתה במקום, מספר דקות לאחר האירוע. יריב אופנהיימר הזדרז להאשים את אנשי הוועד בכך שהטעו את החיילים וניצלו אותם בצורה צינית אף שלא היו קשורים מעשית לארגונו אלא רק להוצאתו לתקשורת.

 אנשי הוועד, מתוך מודעות עמוקה לרגישותו רבת השנים של אופנהיימר ל'שלטון החוק' במסגרתו הוא מבקש לגרש ולעקור יהודים מביתם החליטו אף הם לדקדק עימו בנפתולי החוק ותבעו אותו בתביעת דיבה על האשמותיו. במסגרת הליך גישור, התחייב אופנהיימר לפרסם נוסח הבהרה בעמוד הבית של 'שלום עכשיו' למשך 90 יום.

 ועד מתיישבי שומרון פעל כבר מספר פעמים בדרך זו של הגשת תביעות דיבה כנגד עיתונאים שבדו מליבם עובדות שקריות על השומרון וזאת על מנת להפסיק הרגל שנמשך כבר שנים רבות שעל ה''מתנחלים'' מותר להגיד הכל.

 "נגמר עידן ה פראיירים" אמרו בוועד מתיישבי שומרון. "יידע כל עיתונאי, איש ציבור, או פעיל שמאל קיצוני כי המתנחלים יגיבו מיד על כל השמצה שקרית שתיאמר עליהם. אופנהיימר כל כך רגיש לשלטון החוק, ולשמירה על חוקי התכנון והבנייה מהתקופה העותמאנית אז החלטנו לנקוט באותה גישה ולהיות רגישים לחוק לשון הרע".