רוב כתבי האישום בי''ם מוגשים נגד דתיים

עו''ד ד''ר אביעד הכהן דיקן הפקולטה למשפטים במכללת שערי משפט אומר היום כי ממידע שהגיע אליו עולה כי כ- 95 % מכתבי האישום על עבירות מין, חלקן קשות מאד, שמוגשים ע"י הפרקליטות בירושלים הם נגד אנשים דתיים.
עו''ד הכהן מאשים את ''קשר השתיקה'' בנושא עבירות המין במגזר הדתי במצב שנוצר.

עמי שרון 10/07/2007

(צילום: אורח)

"ד ד"ר אביעד הכהן השתתף היום בכנס הארצי של ארגון ''קולך'' ותקף בחריפות את ראשי המגזר הדתי שבנו לטענתו "קשר שתיקה" סביב נושא עבירות המין.

הכהן גילה כי מנתונים שהגיעו אליו מטעם גורמים בפרקליטות מחוז י-ם, עולה כי כ- 95 % מכתבי האישום על עבירות מין, חלקן קשות מאד, שמוגשים ע"י הפרקליטות בירושלים הם נגד אנשים דתיים.

לדעתו של עו"ד הכהן, ההסבר לכך נחלק לשניים: הסיבה הראשונה נובעת מהאיסורים הדתיים שאינם מאפשרים קשר בין המינים בצורה בצורה מותרת ומביאים לכך שיצרים שונים מתפרצים בערוצים לא כשרים וכן העובדה כי אין בציבור הדתי חינוך ומודעות לנושא מביאה אנשים להרשות לעצמם לעשות דברים אסורים.

הסיבה השנייה לדעתו של הכהן מתבססת על "קשר השתיקה שקיים בציבור הדתי והחרדי ומביא לכך שאנשים אינם מקבלים חינוך שיכוונם לאפיקים רצויים. חמור מכך אומר הכהן  גם כאשר נעשות עברות, לא רק שהדברים אינם יוצאים החוצה וממילא החברה אינה מוקיעה אותם, במקרים רבים התגובה סלחנית למדי.

כפתרון למצב שנוצר מציע עו"ד אביעד הכהן המשמש גם דיקן מכללת שערי משפט, לראשי הציבור הדתי לשבור את קשר השתיקה ולהתעמת עם התופעה, גם אם לא יטפלו באמצעים הרגילים הקיימים בחברה הישראלית, יש בכוחה של החברה הדתית כלים להתמודד עם התופעה במסגרות הפנימיות בצורה טובה כפי שמתמודדים באופן מצוין עם תופעות אחרות.