"בליך" רמת-גן:יאיר לפיד ונפתלי בנט בצמרת

ביום חמישי  התקיימו בביה"ס התיכון "בליך" רמת-גן בחירות דמה לכנסת, בהם הצביעו כ- 1,000 תלמידי שכבות יא'-יב' של ביה"ס.יש עתיד הליכוד העבודה והבית היהודי ניצחו בבחירות ברמת גן.

עמי שרון 09/12/2012

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">ההצבעה הממוחשבת הסתיימה תוך כשעה ותוצאות המדגם נחשפו בפני התלמידים כאשר מפלגתו של יאיר לפיד, "יש עתיד", גרפה 27% מהקולות, מיד לאחר מכן זכתה מפלגת "הליכוד" ב - 25%, "העבודה" עם 23%, הבית היהודי בראשות נפתלי בנט עם 11%, "התנועה" 5%, מר"צ 4%, ש"ס 3% ועוצמה לישראל 2%. "קדימה" ו- "חד"ש" לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה.

בבית הספר "בליך" רמת-גן מתקיימת מסורת רבת שנים של סימולציית בחירות. בשנים הקודמות הפכו הבחירות ב"בליך" רמת-גן ל"מוקד משיכה" עבור כלי התקשורת בארץ (וגם כלי תקשורת זרים) לאחר שמספר פעמים התבררו התוצאות ב"בליך" כ"מראה" אמיתית לתוצאות בחירות האמת, שהתקיימו תמיד מספר שבועות אחר-כך.

 תעמולת הבחירות בביה"ס החלה ב- 25.11.12, ונוהלה ע"י תאי המפלגות שהוקמו בביה"ס בשיתוף נציגי המפלגות. במהלך השבועיים האחרונים הופיעו בפני התלמידים נציגי המפלגות המתמודדות לכנסת.

 מנהלת ביה"ס, רויטל לבגורן, מינתה ועדת בחירות מרכזית הכוללת עורך-דין, יו"ר וועד הורים, יו"ר מועצת תלמידים, הרכזת החברתית של ביה"ס, רכז מקצוע האזרחות, נציגי מורים, נציגי תאים והמנהלת עצמה. עוד ציינה לבגורן כי במהלך פרויקט זה התלמידים לומדים וחווים ערכים של דמוקרטיה ופלורליזם מתוך אקלים של כבוד הדדי. קיימת הקפדה יתרה לכבד את דעת האחר ואף להילחם על זכותו לומר את דעתו באווירה של דיאלוג פתוח ומכובד, שהרי אלו הם יסודותיה ההכרחיים של חברה דמוקרטית בריאה ויציבה.