הרבנים הראשיים למפכ"ל המשטרה:''הגן על משגיחי הכשרות''

הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הרב שלמה משה עמאר שליט"א והרב יונה מצגר שליט"א נפגשו עם מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יוחנן דנינו, בעקבות התגברות איומים על חייהם של עובדי אגף הכשרות הארצי ברבנות הראשית לישראל וביקשו את הגנתו.

עמי שרון 31/01/2013

(צילום: אורח)

dir="rtl">בפגישה בין הרבנים הראשיים לישראל לבין מפכ"ל המשטרה הציגו הרבנים הראשיים לישראל את האירועים האחרונים של איומים על עובדי אגף הכשרות ברבנות הראשית. בין השאר הגיע אדם בלתי מזוהה, חבוש קסדה, באמצע הלילה לביתו של אחד מעובדי המחלקה ואיים על אשתו.

אירועים נוספים כללו איומים והטרדות באמצעות הטלפון. לדברי הרבנים,עיקר האיומים מתרכזים בעובדי מחלקת שחיטת חו"ל, האמונים על שיבוצם של משגיחים ושוחטים בבתי המטבחיים בחו"ל.

לאחר הצגת הדברים אמר המפכ"ל, כי איומים על עובדי ציבור מטופלים במשטרה בעדיפות גבוהה. לדבריו, בעקבות הפגישה תינתן הנחיה לשוטרי מחוז ירושלים להקדיש תשומת לב לתלונות על אירועים נוספים שיתקבלו בעתיד.

ראש אגף המבצעים במשטרה, ניצב נסים מור, שהשתתף גם הוא בפגישה, אמר כי ייבדקו לגופן כל התלונות על איומים שתתקבלנה, אולם ביקש ממנכ"ל הרבנות הראשית, עודד וינר, להורות לעובדיו שיגישו תלונות על אירועים דומים מיד לאחר התרחשותם, כדי לסייע באיסוף הראיות ובייעול החקירה.