הספורטאים הדתיים

שלל רצים סרוגים ורצות סרוגות הקיפו את עיר הבירה במסגרת מרתון ירושלים. בלטו בנוכחותם חברי הכנסת שולי מועלם, אלעזר שטרן ודב ריפמן.

עטרת זרביב 04/03/2013

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

למעלה מ-20,000 רצים השתתפו במרתון ווינר ירושלים הבינלאומי ה- III . כאשר כ-1,730 רצים מכ-54מדינות שונות ברחבי העולם רצו במסלול עוצר נשימהועברו בין היתר במשכן הכנסת, העיר העתיקה ולאורך החומות, בריכת הסולטן, משכנות שאננים, הר ציון, המושבה הגרמנית, רחביה, טיילת ארמון הנציב, גבעת התחמושת, גן סאקר, הר הצופים, הר הזיתים ואתרים נוספים.

ראש העיר ירושליםניר ברקת, רץ את מקצה חצי המרתון בזמן של 2:24:01. ברקת אמר כי "ירושלים על מפת המרתונים הבינלאומית. האירוע המרשים והמרגש מהווה לא רק אירוע ספורטיבי אלא גם מנוף כלכלי לירושלים ומביא תיירים ומשתתפים רבים לבירה. כ- 1,730 רצים מכל העולם הגיעו במיוחד לעיר כדי לחוות את הריצה הכי מרגשת באתרים ההיסטוריים של ירושלים. מרתון ווינר ירושלים הינו מרתון העומד בשורה אחת עם המרתונים הגדולים בעולם - ניו יורק, ברלין, פריז".

את רחובות העיר כבשו גם שלל רצים סרוגים וביניהם חברי הכנסת אלעזר שטרן, שולי מועלם שהגיעה עם בתה נועם והעלתה במהירות סטאטוס ספורטיבי לפייסבוק, עופר שלח ודב ריפמן. עוד נצפו רצים:הרב בני לאו, חני ברלינגר, העוזרת הפרלמנטרית של הרב פירון, רועי וולף הנספח הכלכלי בוושינגטון ועוד ובמקום אף התארגנה תפילת שחרית של רצים. נעדר במפתיע ח''כ לשעבר נחום לנגנטל המשתתף בשנים האחרונות בקביעות בתריאתלונים.