יש ממשלה בישראל

נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו, נשאו דברים ,והממשלה ה-33 של מדינת ישראל יצאה לדרך בטקס הצילום המסורתי בבית הנשיא. ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הקמנו ממשלה טובה עם אנשים טובים, מנוסים ורעננים. נביא לשינוי כי אין דרך אחרת".

עמי שרון 19/03/2013

(צילום: אורח)

dir="rtl">ממשלת ישראל ה-33 במספר התכנסה  בבית הנשיא, מיד לאחר ישיבתה הראשונה, לתמונת הממשלה המסורתית עם נשיא המדינה. נשיא המדינה שמעון פרס וראש-הממשלה בנימין נתניהו נשאו דברים קצרים.

נשיא המדינה ברך את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר:" אני שמח לארח במשכן הנשיא את הממשלה ה - 33 של מדינת ישראל - ממשלה שיש בה ותיקים אבל גם הרבה פנים חדשות, ממשלה שיש בה בעלי ניסיון בעבודת הממשלה אבל גם בעלי כוחות יצירה ועשייה מתחומים מגוונים. עלינו להעניק לממשלה הזו אשראי אמיתי ומלא על מנת שתוכל להביא עמה רוח רעננה וטובה. בפניכם חברי הממשלה ה - 33 עומדים אתגרים מרובים- הן בתחום הביטחון, הן בתחום הכלכלה והן בתחום החברתי, ומעל הכל נדרשת עמידה נחושה מול האיום האיראני ומאמץ עליון לקדם את המשא ומתן לשלום עם הפלשתינאים.

האחריות המוטלת על כתפיכם, על ראש הממשלה בראש, על הממשלה כולה, על כל אחת ואחד מהשרים, הינה רבה והעם כולו נושא את עיניו אליכם. בטוחני שתהיו קשובים לצרכיו של העם ותענו למאווייו. תוך נאמנות לסמכות החוקית שהעם העניק לכם. כנשיא המדינה אני עומד לרשותך, ראש-הממשלה, ולרשותכם השרים ככל הנדרש וככל הנאמר בחוק. אני רוצה לברך אתכם חברי הממשלה ואת כל בני-ישראל בברכת חג חירות שמח".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה לנשיא על דבריו ואמר: "אני רוצה לומר לך שהקמנו ממשלה. ממשלה טובה, עם אנשים מוכשרים, מנוסים ורעננים, ואני מתרשם שנעשה דברים טובים וגדולים למען מדינת ישראל. אנו  עומדים בזמנים מאוד מאתגרים כפי שאתה יודע היטב. גם במישור המדיני, וגם בביטחוני והכלכלי והחברתי. יש בכוונתנו להביא שינויים חשובים למדינת ישראל , אזרחי ישראל מייחלים לזה. אנו נעשה זאת בשיתוף פעולה כי אין דרך אחרת. אנחנו קיימנו עכשיו ישיבת ממשלה תכליתית , עניינית, והסכמנו שהשרים יציגו תוך חודש את תכניות העבודה שלהם. אני מאמין שנוכל לעבוד יחד להוציא את הדברים לפועל לטובת אזרחי ישראל.

אנחנו נמצאים בערב חג הפסח, אני חושב שאנחנו מביאים תשורה ובשורה לאזרחי ישראל. אני יכול לאחל לכל אזרחי ישראל חג פסח שמח וכשר, לאזרחי ישראל היהודים. חג פסחא שמח לאזרחי ישראל הנוצרים ושנה טובה ומבורכת לכל אזרחי ישראל".