משרד הדתות חזר לידיים סרוגות

לאחר שנים רבות של שליטה חרדית במשרד לשירותי דת שמחו לקבל צמד סרוג: נפתלי בנט השר שיחזיק בתואר השר לשירותי דת לצד סגן השר אלי בן דהן שינהל את המשרד בפועל. השר היוצא יעקב מרגי: "אתם מקבלים משרד שעבר תהפוכות רבות. מאחל הרבה הצלחה בהמשך".

אייל רותם 19/03/2013

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">במשרד לשירותי דת שמחו לקבל היום צמד מ"הבית היהודי": נפתלי בנט שיחזיק בתואר השר לשירותי דת (בנוסף, לשר לכלכלה ומסחר, התפוצות וירושלים) לצד סגן השר אלי בן דהן. בן דהן שימש בעבר כמנכ"ל המשרד לשירותי דת וכן, כמנהל בתי הדין הרבניים והוא ינהל את המשרד בפועל.

בטקס הרמת כוסית חגיגי שנערך במשרד בגבעת שאול נפגשו השניים עם השר היוצא יעקב מרגי אשר בירך: "אתם מקבלים משרד שעבר תהפוכות רבות, פורק והורכב מחדש, שינויי שמות וגריעת אגפים ומחלקות. כעת, עם כניסת השר בנט וסגן השר בן- דהאן, אני מאחל הצלחה רבה בהמשך הדרך, שימשיכו את התמורות שהתחלנו.

לאחר פרסום ההסכם הקואליציוני נודע כי למשרד לשירותי דת חוזרים הרבנות הראשית ואגף הגיור ממשרד ראש הממשלה והמקומות הקדושים ממשרד התיירות, אגפים שהיו תחת המשרד בעבר. לעומת זאת, אגף הישיבות נשאר בחינוך ובתי הדין הרבניים במשרד המשפטים.

השר הנכנס נפתלי בנט: "המשרד לשירותי דת הוא הסיירת של מדינת ישראל. זהו משרד לקידוש ה'. המשימה היא כבירה ואנו מתייחסים אליה בחרדת קודש"

ח"כ הרב אלי בן דהן בירך את השר היוצא, יעקב מרגי ואת השר הנכנס, ח"כ נפתלי בנט: "שירותי הדת הם של כולם, חילונים ודתיים כאחד. אנחנו כאן כדי להצעיד את שירותי הדת קדימה ולהנגיש אותם לכלל הציבור בישראל. אני הייתי המנכ"ל ששרון הטיל עליו לסגור את המשרד וכעת אני סגן השר שבעז"ה יקדם את אותם ויקרב אותם לכל אזרח. אני שמח על החזרתם של מערך הגיור, המקומות הקדושים והרבנות הראשית."