מי תהיה ה''מאסטר שף'' של תנועת אמונה?

"קרב סכינים" בין הטבחיות במעונות אמונה  כל הטבחיות והמבשלות ב- 140 מעונות רשת החינוך לגיל הרך עברו סדנאות לבישול בריא בעידן המודרני.היה טעים.

ליאת עפרי 10/04/2013

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

dir="rtl">בתנועת אמונה משדרגים את המטבח. אחרי המעבר לתפריטי בריאות ולארוחות מגוונות ומאוזנות לילדים, עוברות בימים אלה כל המבשלות קורסים מיוחדים, החושפים אותן לחומרי גלם חדשים ולשיטות בישול במטבח שבו יש עדיפות בולטת וחד משמעית לשיטות אידוי ואפיה על-פני הטיגון.

הסדנאות מתקיימות בסניף פתח-תקווה של רשת "לגעת באוכל", בניהולה של שמרית לובלסקי, ותחת הדרכתו של השף עדי שוורץ.

"אמונה" היא הראשונה שהרימה כבר לפני כשנתיים את דגל המהפכה התזונתית, והוציאה מכל מטבחי המעונות אוכל מעובד, סוכרים ושומנים רוויים. התפריטים החדשים שמים דגש על תכולה של כל אבות המזון החיוניים, על מנת חלבון נכונה ועל הפחתה משמעותית של שמן וסוכרים. במקום כל אלה מושתתת התזונה על ירקות, פירות, דגנים מלאים ומזון עשיר בסיבים.

השף עדי שוורץ בנה מתכונים על-פי עונות השנה, ואלה מתבססים אך ורק על חומרי הגלם המסופקים למעונות "אמונה". בין אלה אפשר למצוא הרבה סוגים של קציצות או תבשילי דג, מרקים, סלטים, פסטות ופתיתים, תבשילי סויה ועוגות גזר או תפוחים ואפילו עוגות מדלעת מתוקה. שיטות ההכנה מבטיחות שמירה על הרכיבים התזונתיים ועל הטעם הטוב.

מנהלת אגף המעונות, מאיה וזאנה, מדגישה שכל צוותי המעונות מחויבים "ליישר קו" עם מדיניות המעון הבריא, וכולם עוברים הדרכה תקופתית והתנסות בתכנון והכנה של מתכונים המתאימים לגיל הרך ומבוססים על ניסיון מחקרי שערכה עבור "אמונה" ד"ר הגר שפר, מומחית לתזונת ילדים. בתום הסבב הנוכחי של הסדנאות ב"לגעת באוכל", הכריזה וזאנה, תתקיים תחרות נושאת פרסים, במתכונת "מאסטר שף", בין המבשלות המצטיינות בכל אחת מן הסדנאות.

יו"ר "אמונה", ליאורה מינקה, שיזמה את המהפכה התזונתית והבריאותית, ציינה כי זהו שלב חשוב בהתפתחותם הגופנית והתקינה של הילדים. "זה הזמן להקנות להם מודעות והרגלי תזונה נכונים, שיבטיחו בריאות טובה יותר. השאלה היא לא רק מה אוכלים, אלא גם מה מחליטים להרחיק אל מחוץ לתחומי המעון ולהישג יד, כדי שהילדים לא יתפתו להכניס לפה מזון שיפגע בבריאותם בשלבי ההתפתחות והבגרות".