המטה החילוני של הבית היהודי נפגש בפאב תל אביבי

בג'סיקה בר בטיילת תל-אביב, קיימו פעילי המטה החילוני של הבית היהודי מפגש חגיגי.אראל סג"ל לפעילים: "אתם לא צריכים לחזור בתשובה כדי להיות שייכים לציונות הדתית".

עמי שרון 20/05/2013

(צילום: אורח)

dir="rtl">המטה החילוני של הבית היהודי מתגבש. חברי המטה נפגשו בג'סיקה בר בטיילת תל-אביב לכינוס חגיגי.המטה החילוני של הבית היהודי החל את פעילותו לפני מספר חודשים, והצליח תוך תקופה קצרה לגייס מאות פעילים המאמינים במצעה של מפלגת הבית היהודי ופעילים בה .

כיאה לאירוע של 'בית משותף' (המטה החילוני של המפלגה), נערך ערב גבינות, יין ואקטואליה על חוף הים. באירוע העניק העיתונאי אראל סג"ל, נקודת מבט עכשווית לחג השבועות- המחלוקת בין הציונות הדתית ליהדות החרדית בתפיסת מדינת ישראל ומוסדותיה,המאבק על הרבנות הראשית ומחלוקת הגיור.

"יש משמעות אדירה בקיום המטה" אמר סג"ל למשתתפים, "לא במובן הדתי, אלא במובן הציוני. הצטרפתם בעצם לתנועת המזרחי, אתם שותפים למהפיכה הציונית. המהלך של בנט ולשל לפיד היה חשוב מאוד, פתאום מדברים על ציונות בלי בושה. אתם לא צריכים לחזור בתשובה או להיות דתיים כדי להיות שייכים לציונות הדתית. רוב הציבור החילוני לא מכיר את השורשים שלו, את זה צריך לחבר מחדש. זה שאתם לוקחים חלק בחוויה הזו, בסיפור הציוני, זה דבר אדיר בעיניי. זה שאתם פה זה מאוד מעודד. תמשיכו, תגייסו עוד אנשים".

יש לציין כי במחקר השוואתי אשר ערך פרופ' אשר כהן מאוניברסיטת בר אילן לאחר בין תוצאות ההצבעה לבית היהודי בשנת 2009 לעומת הבחירות האחרונות. התרחשה גדילה פי 2.5 בממוצע מתוצאות ההצבעה במערכת הבחירות הקודמת. בסך הכל הראו נתוני מחקרו כי בין 4-5 מנדטים של המפלגה התקבלו מן הציבור החילוני.