מכתב איום לרבנים הראשיים:"תחזרו הביתה עם מאה גופות של חרדים"

מכתבי איומים חמורים ונדירים שוגרו ללשכות הרבנים הראשיים לישראל, מנכ"ל הרבנות הראשית בפניה דחופה לקצין הבטחון במשרד ראש הממשלה ולמשטרה: "יש לאתר מיידית את שולחי המכתבים בטרם יארע אסון". מסתמן: הרבנים הראשיים יאובטחו.

עמי שרון 05/06/2013

(צילום: אורח)

dir="rtl">בלשכות הרבנים הראשיים לישראל, הרב יונה מצגר והרב שלמה עמאר התקבלו מכתבים זהים ובהם תמונת אקדח והכיתוב "זו אזהרה אחרונה". במכתב נדרשו הרבנים הראשיים לאפשר לנשות הכותל להתפלל כדרכן וכמנהגן, ובאם לא - נכתב בו - "תחזרו הביתה עם מאה גופות של חרדים".

כן נכתבו בו דברי נאצה וכינויי גנאי כנגד הציבור הדתי והוא נחתם במילים "יותר לא נבליג, משחררים את הכותל מחדש".

מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל עודד וינר העביר את המכתב לטיפול קצין הביטחון של משרד רוה"מ האחראי במסגרת תפקידו על אבטחתם של הרבנים הראשיים ובקשו לפעול לאלתר מול המשטרה, במגמה לאתר את שולחי המכתבים בטרם יארע אסון.

ברבנות הראשית הגיבו בזעזוע למכתב והגדירו אותו "חציית קו אדום": "זו פעם ראשונה שהרבנים הראשיים לישראל מקבלים איומים על חייהם, ולצערנו במדינת ישראל, כבר למדנו כי מילים מסוגלות להרוג. לא מדובר פה רק באיום על הרבנים אלא על ציבור שלם תוך שימוש בשפה בוטה. אנו מקווים שהמשטרה תמצה את הדין עם המסיתים והמאיימים"

כזכור, לפני כשבועיים נדרשה מועצת הרבנות הראשית לישראל, שהרב מצגר עומד בראשה לסוגיית המאבק של נשות הכותל ומציאת פתרון שיחזיר את השקט והשלווה לכותל המערבי.