ישיבת הסדר חדשה תכשיר פרמדיקים למד"א

בצל הדיונים בנושא הארכת שירותם הצבאי של ישיבות ההסדר, אישר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, פתיחתה של ישיבת הסדר בעיר אופקים, תחת חסותה של ישיבת ההסדר במודיעין. מסלול הישיבה יהיה ארוך יותר, התלמידים ישרתו שנתיים וארבעה חודשים וסך כל התכנית תהיה 6 שנים ותכלול הכשרה של התלמידים לפרמדיקים במד''א. ראש הישיבה אל"מ (מיל') הרב אליעזר שנוולד:" הבעת אמון של שר הביטחון, משרד הביטחון וצה"ל במסלול ה"הסדר".

אייל רותם 10/07/2013

(צילום: אורח)

dir="rtl">בימים בהם הדיונים בקרב מקבלי ההחלטות לגבי הארכת שירותם הצבאי של תלמידי ישיבות ההסדר, החליט הלילה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לאשר הקמת ישיבת הסדר נוספת והפעם באופקים ששונה משאר ישיבות ההסדר בארץ. תלמידי הישיבה שילמדו באופקים, ישרתו יותר בצבא (שנתיים וארבעה חודשים) ובמסלול הכולל של 6 שנים.

לראשונה, בישיבת ההסדר באופקים ובשיתוף צה"ל ומד"א יוכלו התלמידים להשתלב לפרויקט ייחודי נוסף והוא מסלול של פרמדיקים. עם סיום הקורס יתנדבו התלמידים כפרמדיקים במד"א בזמן לימודם בישיבה ובעת שירותם הצבאי ישמשו כפרמדיקים קרביים.

תכנית זו באה מתוך הבנה כי יש חוסר גדול של פרמדיקים בצבא ובמד"א. בנוסף, יחויבו הפרמדיקים, לשמש 'כיחידת הצלה לאומית' באזור לימודיהם.

ראש ישיבת ההסדר באופקים, אל"מ (מיל') הרב אליעזר שנוולד אומר: "בהקמת הישיבה באופקים שלוחת הישיבה במודיעין, יש הבעת אמון של שר הביטחון, משרד הביטחון וצה"ל במסלול השסדר. המסלול קיים כבר תשע שנים וחולל מהפכה בדפוסי השרות של בני הישיבות בצה"ל וממנו יצאו כחמישים אחוז של פיקוד וקצונה.

בהקמת הישיבה באופקים יש ערך מוסף, המודל של הישיבה יהיה מודל קהילתי, כמו במודיעין משום שהיא אמורה להיות חלק מתהליך ההעצמה של העיר אופקים, ביחד עם ראש העיר הגרעין ותושבי אופקים. הישיבה תהווה בית מדרש שוקק חיים שיפעל בכל שעות היממה. הקמתו תהווה מוקד משיכה לאוכלוסיה ציונית דתית איכותית שתשתלב ותפעל בעיר, ותהפוך אותה לאחת הערים המובילות בנגב".