בנט:''להפסיק את מסע ההסתה נגד הסרוגים לפני שיהיה מאוחר מידי".

הכינוי ''עמלק'' שהדביק חבר מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן לחובשי הכיפות הסרוגות בדרשה שנשא ליד הרב עובדיה יוסף זעזע את יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט שפרסם קריאה לרב עובדיה יוסף לגנות את דברי ההסתה נגד ציבור הכיפות הסרוגות: "יש להפסיק את מסע ההסתה נגד הכיפות הסרוגות לפני שיהיה מאוחר מידי".

 

 

עמי שרון 14/07/2013

(צילום: אורח)

(צילום: עמיעד טאוב)

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, קורא לרב עובדיה יוסף לגנות את דברי ההסתה של חבר מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן נגד ציבור הכיפות הסרוגות: "יש להפסיק את מסע ההסתה נגד הכיפות הסרוגות לפני שיהיה מאוחר מידי".

מתוך דבריו של הרב כהן: "כתוב מלחמה לה' בעמלק. אין הכסא שלם כל עוד שיש עמלק. כס זה כיפה סרוגה. כל עוד שיש כיפה סרוגה, אין הכסא שלם! זה עמלק... מתי יהיה הכסא שלם? כשאין כיפה סרוגה... אלה יהודים אלה?".
יו"ר הבית היהודי כתב היום בדף הפייסבוק שלו:''תתביישו לכם'' חבר מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, תקף אתמול בדרשה שנשא ליד הרב עובדיה יוסף את ציבור הכיפות הסרוגות, וכינה אותם "עמלק". למי שלא יודע, עמלק זהו הביטוי בו מתייחסים למי שיש למחות אותו מעל פני האדמה. לא פחות''.

''ברגעים אלה, אלפי חובשי כיפות סרוגות נמצאים מהגבול בסוריה ועד גבול מצרים, מרמת המחט"ים ועד אחרוני החיילים, ויורקים דם כדי להגן, גם על כבוד הרב, בימים אלה מתקיימות אזכרות לחבריי לנשק ממלחמת לבנון השניה, שמסרו נפשם, בהם חילונים ובהם חובשי כיפות סרוגות, חלקם נפלו עטורי צל"שים על גבורתם. להם גם, למען השם, קורא הרב "עמלק"''.

''ברגעים אלה, יושבים אלפי בחורים חובשי כיפות סרוגות, עם מוריהם ורבניהם ולומדים תורה בישיבות ההסדר והגבוהות. בשלב מאוחר יותר הם גם ישרתו בצבא הגנה לישראל. לכל אלה קורא הרב "עמלק". ומכנה אותם "לא יהודים, בימים אלה, פועל בלי הפסקה "הבית היהודי" להקטין את הפגיעה בעולם התורה ומצליח בכך (כן, גם מסין הרחוקה הפכתי עולמות בעניין). הבית היהודי הביא גם--בהצלחה רבה--לתוכנית "שוויון בנטל" שתהיה מאוזנת יותר כלפי הציבור החרדי ותכיר בערך לימוד התורה כערך לאומי. גם הבית היהודי זה עמלק''.

''זה לא הכל. בדרשתו, הזכיר הרב שלום כהן את "דרוקמן וכל אנשי עמלק": הוא התכוון כמובן לרב דרוקמן, חתן פרס ישראל, ראש ישיבת אור עציון, הרב שחגג לא מזמן שמונים במעמד ראש הממשלה, ארוע בו השתתפתי יחד עם אלפי תלמידים בוגרי בני עקיבא. כולם עמלקים, כמובן, ערב תשעה באב, אני קורא לכל מנהיגי ונציגי הציבור החרדי, מהרב עובדיה יוסף, שישב בעת הדרשה סמוך לרב שלום כהן, ועד לנציגים הפוליטיים: גם אם אתם לא בממשלה, גם אם יש מחלוקות פוליטיות - עליכם לגנות ולהוקיע שיח שכזה. אני מבקש ומצפה כי תעשו זאת כבר הבוקר, לפני שיהיה מאוחר מדי. לא אתן שימשיך מסע ההסתה נגד ציבור הכיפות הסרוגות''.