אלי בן דהן על מפוני גוש קטיף: "ממשיכים לפעול בעוצמה"

לציון שמונה שנים לעקירה מגוש קטיף - סגן שר הדתות, ח"כ אלי בן דהן, בביקור במרכז קטיף, להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון: "אני מקווה שנוכל לסייע לפתור את המצב המביש שיצרו ממשלות ישראל האחרונות, כאשר לא סייעו למשפחות בצורה טובה"

אייל רותם 25/07/2013

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

style="text-align: right;" dir="rtl">סגן שר הדתות, ח"כ אלי בן דהן, ביקר במרכז קטיף, להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון אשר בניצן. במהלך ביקורו סייר בן דהן במרכז, צפה במיצגים השונים ושמע את סיפור ההנצחה של גוש קטיף מפי מדריכי המרכז. לאחר מכן צפה בסרט, "השער שצורב בגב" המהווה חלק מפרויקט ייחודי בשם "שימור הזיכרון של אנשי גוש קטיף", אשר מאגד למעלה מ800 ראיונות אישיים מצולמים. הסרט מספר את סיפורה האישי של רבקה גולדשמידט, מראשוני המתיישבים בגני טל, המספרת את סיפור חייה בגוש קטיף - ראשית ההתיישבות, מפעל החקלאות המשפחתי, שנות הטרור והמאבק בתוכנית ההתנתקות והעקירה מהבית.

בן דהן התרשם מהעשייה החינוכית של מרכז קטיף ומהחומרים הרבים שהמרכז מוציא עבור פעילויות עם ילדים ונוער. כאות הוקרה, העניק מנכ"ל מרכז קטיף, מוכי בטר, לבן דהן מזכרת מביקורו - את הספר "תורת קטיף", המאגד את דברי רבני גוש קטיף לקהילותיהם במשך 35 שנה.

עם סיום ביקורו במרכז  סייר בן דהן יחד עם אליעזר אוירבך, יו"ר ועד מתיישבי גוש קטיף ונציגי היישובים, ואבי בורנשטיין, יו"ר באר גנים,  ביישובים ניצן ובאר גנים. במהלך הסיור הם שוחחו על מצב על הקהילות השונות, מצבם של מבני הדת במקום, סטאטוס של מינוי רבנים ליישובי גוש קטיף ומצבם של המתיישבים.

סגן שר הדתות, ח"כ אלי בן דהן: "המרכז יפה והמיצגים מרגשים מאוד. אני מקווה שנוכל לסייע לפתור את המצב המביש שיצרו ממשלות ישראל האחרונות, כאשר לא  סייעו למשפחות בצורה טובה. המלאכה אינה פשוטה ומוערמים קשיים, אך אנו ממשיכים לפעול בעוצמה".