ח"כ זבולון כלפה: ''שחרור מחבלים הוא הזמנה לרצח''

חבר הכנסת זבולון כלפה (הבית היהודי) שהכיר מקרוב חלק מקורבנות הטרור שרוצחיהם עשויים להשתחרר, עונה הערב לנתניהו: "איזה ערך "חשוב" יש בשחרור רוצחים עם דם על הידיים? מדובר בהזמנה לרצח ובעידוד פעולות טרור!"

אייל רותם 28/07/2013

(צילום: עמיעד טאוב)

dir="rtl">חבר הכנסת זבולון כלפה (הבית היהודי) שהכיר מקרוב חלק מקורבנות הטרור אומר הערב בתגובה להודעת נתניהו על שחרור של למעלה ממאה מחבלים רוצחים: "אחד הערכים המרכזיים שלנו במדינת העם היהודי הוא שדם יהודי אינו הפקר. הרצון לשחרור סיטונאי של רוצחים עם דם על הידיים פועל כבומרנג נגדנו ומכשיר פעולות טרור".

ברשימת המחבלים הרוצחים מופיעים שמותיהם של הקורבנות שאת חלקם הכרתי אישית, אמציה בן חיים שנרצח בחממות של גני טל, שעיה דויטש שנרצח בחממות של כפר ים ושמחה לוי שהסיעה פועלות ערביות לעבודה - כולם נרצחו בגוש קטיף על ידי ערבים שעימם היו בקשרי עבודה.

כשאני רואה את רשימת הרוצחים וחושב על המשפחות השכולות, מתחזקת אצלי ההבנה וההכרה שהגיע הזמן להשית על מחבלים רוצחים עונש מוות על מנת למנוע את שחרורם בעיסקה כזו או אחרת. ראש הממשלה אומר הערב שמדובר בהחלטה "חשובה למדינה" אני מתקשה להבין איזה ערך "חשוב" יש לעידוד רוצחים ולכניעה מבישה לטרור?"